kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg
mobile_header.jpg

Covid-19 aktualitātes

Sestdiena 28.11.2020
Rita, Olita, Vita

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Viesos pie projektu konkursa “Dari pats” īstenotājiem06.11.2018

31.oktobrī Kandavas novada iespēju fonda valdes locekles Signe Ezeriņa un Ērodeja Kirillova devās viesos pie projektu konkursa “ Dari pats” īstenotājiem, lai apskatītu paveikto dabā.

Viesošanos sākām ar Zemīti, kur tikāmies ar darba grupas vadītāju Raiti Priedi. Apskatījām centrā atjaunotos informācijas stendus, “ pusceļa soliņus” un soliņus Pavārkalna kapsētā kapusvētku norises vietā. Sarunā par paveikto Raitis priecājās par darba grupas atbalstu un izteica cerību, ka nākotnē varētu kopīgiem spēkiem īstenot vēl kādu labu darbu sakārtotākai videi Zemītes pagastā.

Pie nodibinājuma “ Zantes ģimenes atbalsta centrs” mūs laipni sagaidīja darba grupas pārstāve, kas iepazīstināja ar labiekārtoto bērnu uzraudzības grupas rotaļu laukumu. Laukuma košās krāsas priecē un rada jauku vidi mazajiem uzraudzības grupas audzēkņiem āra nodarbībās.

 Zantes centrā pie skolas stāvlaukuma ar paveikto iepazīstināja domubiedru grupas “ Zaļie īkšķīši” vadītāja Kristīne Elksnīte. Apstādījumi pie piemiņas akmens un Zantes parka aktīvās atpūtas zonas veidos skaistu ietvaru un priecēs ar savām krāsām Zantes parka apmeklētājus visos gadalaikos. Iesāktais darbs ir devis iedvesmu turpināt sakārtot parka vidi un lielo apstādījumu dobi, lai veidotos vienots dekoratīvo augu ansamblis.

Vānes atpūtas parkā “ Spāres”  ir tikusi atjaunota taka gar upīti. Tā ir ne tikai atjaunota, bet izveidota ar kārtīgu pamatu, ietverot atpūtas vietu seguma atjaunojumu. Pagasta saimnieks Juris Bērs ar lepnumu izrāda kopīgi paveikto un jau plāno citu taciņu segumu atjaunošanu. Turpat daudzdzīvokļu māju pagalmā aktīva rosīšanās notiek ap bērnu rotaļu laukumu, kuru īsteno dzīvokļu īpašnieku biedrība “ Vānes Lazdas”, vēl teritorijas labiekārtošanas darbi jānobeidz, bet vecā rotaļu namiņa vietā rotāsies jauns namiņš un bērni varēs pavadīt laiku tuvāk vecāku modrajiem skatieniem.

Matkulē sporta un atpūtas laukumam apkārt izveidots žogs, lai nevar pa taisno ar motorizētiem līdzekļiem iebraukt laukumā. Domu biedru grupas līdere Dzidra Jansone stāsta, ka šovasar daudz labu darbu paveikts šīs vietas labiekārtošanā, ar pašvaldības līdzekļiem uzslieta jauka lapene un uzlikti soliņi.

Cērē biedrības “ Cēres spēks” mājvietā apskatām izgatavotās puķu kastes. Tās līdz pavasarim pārziemos zem jumta, lai pavasarī dotos greznot Cēres centru. Iecere paveikt to šovasar apstājās idejas līmenī, jo visu vasaru noritēja darbi pie  stāvlaukuma labiekārtošanas centrā un aktīvi celtniecības darbi notika pagasta pārvaldes ēkā, tieši vietās, kurās pēc projekta puķu kastes bija plānots izvietot.

Kopā šogad realizēti 7 projekti par kopējo summu 3199,09 Euro, no kuras 2453,71 Euro ir KNIF garantētais finansējums, bet 745,38 Euro projektu darba grupu līdzfinansējums. Protams, ciparos nav izsakāms ieguldītais īstenotāju darbs, laiks un prasmes. Visos projektos ir realizētas un īstenotas iedzīvotāju izvirzītās iniciatīvas, savas lokālās dzīves vides labiekārtošanā. Projektos tikuši iesaistīti  105 dalībnieki ( šāds skaits fiksēts īstenotāju atskaitēs kopā), kas ar savu līdzdarbību un brīvprātīgo darbu ir sekmējuši projektu realizāciju. Ir veicināta pašvaldības sadarbība ar iedzīvotāju iniciatīvām, jo pašvaldības piešķirtais finansējums mazo grantu projektu konkursam  “ Dari pats” ir atgriezies pašvaldības teritorijā. Turklāt individuālie ziedotāji un atbalstītāji, ar savu devumu palielinot pašvaldības piešķirto finansējumu 2000,- Euro, ir veicinājuši ziedošanas tradīciju attīstīšanu. Dzīves vides uzlabojumi ir ar lielu pievienoto vērtību- iedzīvotāju brīvprātīgais darbs un iedzīvotāju līdzdalība. Rezultātā no šīs iniciatīvas kopumā ieguvējs ir viss Kandavas novads, jo novada teritorijā ir veikti labi darbi, kuru lietotāji  ir gan iedzīvotāji, gan novada viesi.

Projektus finansēja  Kandavas novada iespēju fonds ar Kandavas novada domes un ziedotāju atbalstu.

Projektu idejas tika aktualizētas pagastu apkaimes ideju darbnīcās projekta "  Esi pilsoniski aktīvs – piedalies, iesaisties un dari Kandavas novadā!"  ietvaros , kuru  finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Projektu koordinatore Ērodeja Kirillova

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top