kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Pirmdiena 20.09.2021
Marianna, Ginters, Guntra

Kandavas novada vēstnesis

Zemītes bērnudārzā turpina iepazīt profesijas07.02.2019

img_20190207_wa0005.jpgPagājušajā nedēļā Zemītes bērnudārzā viesojās aprūpētāja Agrita Puriņa. Viņa stāstīja par savu nodarbošanos un prasmēm, kas nepieciešamas, lai palīdzētu cienījamos gados esošiem cilvēkiem padarīt viņu ikdienu komfortablāku un patīkamāku. Šis darbs ir ļoti delikāts un prasa labas komunikācijas prasmes, jo palīdzēt cilvēkam savā ikdienas aprūpē ir gana sarežģīti. Ar bērniem tika pārrunāta ikdienā sniedzamā palīdzība cilvēkam ar veselības problēmām gan mājas solī, gan personīgajā  higiēnā, ja cilvēks ir guļošs. Lai bērniem to būtu vieglāk saprast darbojoties tika izmantota lellīte, kuru mācījās gan apkopt, gan apģērbt.

Aizraujoši tika uzņemta ziņa, ka pagastā viesojas skursteņslauķis. Bērni, audzinātāju pavadībā, devās pie viņa uzzināt par šo profesiju. Skursteņslaucītāja amata zellis Valerijs Samovičs ar aizrautību pastāstīja bērniem par savu darba ikdienu un atļāva aplūkot darba instrumentus. Protams, neiztika bez ticējuma, ka laimei ir jāpatausta skursteņslauķa poga, jo tikko taču iestājies jaunais Cūkas gads!

Trešdienas pusdienas laikā uz saturīgu sarunu tika aicināts biškopis Olafs Baltgalvis. Viņš tikko bija beidzis karjeras attīstības atbalsta pasākumu Zemītes pamatskolas vecāko klašu skolēniem un bērndārznieki centās izprast to pašu, ko lielie bērni- vai medus ir tikai salds un ko iesākt ar vasku!  Pēc tikšanās visiem bija skaidrs, ka bites kož, bet mazās devās tas ir veselīgi. Ar piebildi,  ja nu tikai nav alerģija pret bišu indi, kas var būt veselībai ļoti bīstami. Secinājām, ka  medus ir tiešām garšīgs bet  garša var būt atšķirīga, jo to nosaka ziedi, no kuriem medus ir ievākts. Bet no vaska var gatavot sveces un iepriecināt sevi un savus tuviniekus.

Ceturtdienā bērnudārzā smaržoja pēc ziediem, jo uz sarunu par savu profesiju: pārdevēja- floriste bija ieradusies Simona Sidabra.  Meitenes par ziediem vienmēr ir sajūsmā, īpaši ja tos kāds dāvina, bet izrādās, ka pārdevējas ikdiena ir ne tikai uzturēšanās skaistu puķu sabiedrībā, bet arī smags darbs. Ir svarīgi zināt  kā kurai puķei izpatikt, lai tā nezaudētu savu skatu un varētu iepatikties pircējiem. Un kur tad vēl piegādes brīdī puķu klēpju saņemšana! Jo tad vajag atrast īstu vīra spēku, lai krāšņo preci izpakotu un izvietotu veikalā.  Pārdevējas –floristes diena paiet rosīgā darbā, jo katram pircējam ir sava vēlme un sakārtot ziedus skaistā pušķī ir māksla. Tā prasa gan izdomu, gan pacietību.

Audzinātājas Ingūna Putāne un Olita Tutiņa saka lielu paldies profesiju pārstāvjiem kuri veltīja savu laiku sarunām ar mazajiem “ kāpēcīšiem”.

Tiekoties ar dažādiem atsaucīgiem profesiju pārstāvjiem, atliek tikai secināt, ka mums apkārt ir tik daudz aizraujošu un interesantu cilvēku, ir tikai jāiemanās viņus satikt un uzklausīt. 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadāPumpurs
back to top