faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Kandavas novada pašvaldības delegācija viesojas Igaunijā08.07.2019

No 5.- 7.jūlijam Kandavas novada domes delegācija viesojās Igaunijā pie sadarbības partneriem Saku pašvaldībā, lai apmainītos pieredzē, stiprinātu starptautisko sadarbību un apmeklētu Igaunijas Nacionālos Dziesmu un Deju svētkus.

Šogad Igaunija svin Dziesmu svētku 150. jubileju. Pirmie Dziesmu svētki Igaunijā notika 1869. gadā, un šovasar Igaunijas dziedātāji un dejotāji pulcējās uz XXVII Dziesmu un XX Deju svētkiem.

Svētki sākās sestdienā ar svētku dalībnieku gājienu, kurā Kandavas novadu pārstāvēja domes deputāte, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Signe Ezeriņa, deputātes Solvita Zvirgzdiņa un Inna Freiberga, kā arī domes šoferis Aleksis Čabajs. Atzīmēt svētkus Saku bija aicinātas delegācijas no Latvijas (Kandava), Japānas (Saku) Zviedrijas (Strengnesa) un Somijas. Gājiena dalībnieki mēroja 5 km garu ceļu no Tallinas Brīvības laukuma līdz Dziesmu svētku estrādei, kur notika svētku atklāšanas koncerts.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (8)

Novada pašdarbības kolektīvu dalībnieki viesojas Lietuvā06.02.2019

1.februārī Kandavas novada jauniešu deju kolektīvs "Imuliņa" un Zantes folkloras kopa "Vācelīte" viesojās Kandavas novada pašvaldības sadarbības pilsētā Šilale (Lietuva), lai ar priekšnesumiem kuplinātu Šilales Starptautisko Etnogrāfisko nakti.

Starptautisko Etnokultūras nakti Šilales Kultūras centrs organizē jau ceturto gadu un šogad tas pulcējis vairāk kā 250 dalībnieku no Lietuvas un Latvijas. Dalībniekus sveica Šilales rajona pašvaldības mērs Jonas Gudauskas un kultūras centra direktore Irmina Kėblienė.

Kandavas novada pašdarbības kolektīvi iepazīstināja vietējos ar latviešu tautasdziesmām un dejām, kā arī iepazina lietuviešu folkloru, vienojoties kopīgās dejās un dziesmās. 

Par iespaidiem Lietuvā stāsta folkloras kopas “Vācelīte” dalībniece Daiga Neiciniece:

“ Zantes folkloras kopai „Vācelīte” jaunais gads iesākās ar ielūgumu piedalīties Etnogrāfiskās nakts pasākumā  Šilalē februāra sākumā. Lietuvieši mūs ļoti mīļi sagaidīja.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (26)

Viss iesākās ar draudzības turnīru ...07.01.2019

Kopš šī gada augusta, Kandavas novada pašvaldību saista oficiāls sadarbības līgums un draudzība ar Lietuvas Šilales pašvaldību. Draudzība dažu mēnešu laikā kļuvusi aktīva un dažādos virzienos vērsta.

Kandavai līdz šim nebija sadarbības partneru Lietuvā, vienīgi Žagare - Jonišķu reģionā, Eiropas Savienības mazo pašvaldību hartas ietvaros, kā tas ir ar jebkuru ES pilsētu, kas darbojas šajā projektā. Arī šī sadarbība ir nozīmīga, jo ar Igaunijas pilsētu Polvu ir iesniegts kopīgs projekta pieteikums pārrobežu projektā, kas paredz tūrisma objekta izveidi vecajā šķūnī pilsētas Promenādē – Ozolzīļu manufaktūru.  Kandavnieki jau speciāli nemeklēja partnerus Lietuvā. Sagadījās tā, ka mūsu Kandava/COMPOR basketbola komanda devās uz draudzības turnīru Lietuvā, kas notika Šilales pilsētā. Kā jau ciemos dodoties, aizsūtījām nelielu dāvaniņu pilsētas mēram, un atgriežoties puiši atveda sveicienus arī no Šilales. Pēc pateicības vēstules nosūtīšanas, iesākās savstarpējā komunikācija. Vispirms Kandavas novadā ieradās Šilales domes delegācija, lai iepazītos ar mūsu kultūras, sporta un izglītības iestādēm, uzņēmējdarbību un tūrisma objektiem.  Atbildes vizīte notika augustā, kad Šilales pilsētas svētku laikā tika parakstīts sadarbības līgums. Vēlāk Šilales basketbola komanda “Lūši” ieradās uz Kandava/COMPOR rīkoto pirmssezonas “Ozolzīļu” turnīru.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (5)

Noslēgts sadarbības līgums ar Šilales pašvaldību Lietuvā07.08.2018

No 3. līdz 5.augustam Kandavas novada pašvaldības delegācija piedalījās Šilales pilsētas Lietuvā 485.gadadienas svētkos, kuru laikā tika parakstīts abu pašvaldību Sadarbības līgums.

Jau pirmajā tikšanās dienā Šilales mērs Jonas Gudauskas izteica vēlmi uzņemt Kandavas novada pārstāvjus Šilales tradicionālajos svētkos un lielākajos pasākumos, kā arī piedāvāja kuplināt Kandavas novada svētkus un pasākumus ar Šilales kolektīviem. J.Gudauskas izteica piedāvājumu Kandavas novada jauniešiem piedalīties 2019. gadā plānotajā Etnokultūras nometnē Šilalē, kurā viesi demonstrētu savas tautas dejas un pastāstītu par nacionālajām tradīcijām. Sanāksmē tika runāts arī par iespējām īstenot kopīgus projektus un par sadarbības iespējām sporta, uzņēmējdarbības, izglītības un citās jomās.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (60)

Pašvaldības delegācija dodas atbildes vizītē uz Šilales pilsētu Lietuvā 01.08.2018

Šilales mērs Jonas Gudauskas darba vizītē Kandavas novadā 7.jūnijā
Šilales mērs Jonas Gudauskas darba vizītē Kandavas novadā 7.jūnijā

Š.g. jūnijā Kandavas novada domē tika saņemts uzaicinājums Kandavas novada pašvaldības delegācijai piedalīties Šilales pilsētas (Lietuva) 485.gadadienā no 2018.gada 3. līdz 5.augustam, kuras laikā tiek plānots parakstīt abu pašvaldību Sadarbības līgumu.

Sadarbības līgumu plānots parakstīt 4.augustā un tā mērķis ir attīstīt un stiprināt Šilales rajona un Kandavas novada iedzīvotājiem lietderīgu sadarbību kultūras, izglītības, pašvaldības, ekonomikas, sporta un tūrisma jomā.

Līgums paredz pašvaldībām atbalstīt partnerības sakaru dibināšanu un to attīstīšanu dažādās nozarēs starp iestādēm, uzņēmumiem, organizācijām, kas atrodas Šilales rajona un Kandavas novada teritorijā, kā arī apmainīties ar atšķirīgo sadarbības nozaru pieredzi un informāciju.

printēt Lasīt visu ziņu

Pašvaldības delegācija dodas vizītē uz Nadur pilsētu Maltā20.07.2018

No š.g. 19. līdz 23.jūlijam Nadur pilsētā Maltā notiek Eiropas Savienības (ES) mazo pašvaldību hartas gadskārtējais pasākums. Lai piedalītos tematiskās konferencēs par ES valstīm aktuāliem un vienojošiem jautājumiem, uz Maltu devās Kandavas pašvaldības delegācija. 

Vizītē devās domes priekšsēdētāja un delegācijas vadītāja Inga Priede, hartas projektu koordinatore Iveta Grunte, domes deputāts Gints Birkenšteins, SIA “Kandavas komunālie pakalpojumi” valdes loceklis Oskars Kļava, Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldes vadītājas vietnieks sportā Roberts Rozentāls, hartas jauniešu projektu koordinatore Adrija kindzule, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolēns Kristaps Ozols un Kandavas internātvidusskolas skolniece Signe Petrova.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (7)

Pašvaldības delegācija dodas vizītē uz Kannus pilsētu Somijā05.07.2017

No š.g. 6.jūlija līdz 10.jūlijam Kannus pilsētā Somijā notiks Eiropas Savienības (ES) mazo pašvaldību hartas gadskārtējais pasākums. 5.jūlijā, lai piedalītos tematiskās konferencēs par ES valstīm aktuāliem un vienojošiem jautājumiem, uz Somiju devās Kandavas pašvaldības delegācija.  Šī gada tikšanās temats- kā ES pilsoņu savstarpējā sadarbība palīdz radīt drošību Eiropā.

Vizītē uz Somiju devās hartas projektu koordinatore Iveta Grunte, domes deputāti -Alfreds Ķieģelis un Dainis Rozenfelds, Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Zigita Kārkliņa, domes nekustamo īpašumu nodaļas vadītāja Sandra Bērziņa un jaunieši- Adrija Kindzule, hartas jauniešu projektu koordinatore, Gvido Bērziņš, titula “ Kandavas novada 2016.gada jaunietis” ieguvējs un Kristaps Ozols, Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas skolēns.

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top