kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 19.08.2022
Melānija, Imanta

Kandavas novada vēstnesis

Viss iesākās ar draudzības turnīru ...07.01.2019

kandavnieki_silale1.jpgKopš šī gada augusta, Kandavas novada pašvaldību saista oficiāls sadarbības līgums un draudzība ar Lietuvas Šilales pašvaldību. Draudzība dažu mēnešu laikā kļuvusi aktīva un dažādos virzienos vērsta.

Kandavai līdz šim nebija sadarbības partneru Lietuvā, vienīgi Žagare - Jonišķu reģionā, Eiropas Savienības mazo pašvaldību hartas ietvaros, kā tas ir ar jebkuru ES pilsētu, kas darbojas šajā projektā. Arī šī sadarbība ir nozīmīga, jo ar Igaunijas pilsētu Polvu ir iesniegts kopīgs projekta pieteikums pārrobežu projektā, kas paredz tūrisma objekta izveidi vecajā šķūnī pilsētas Promenādē – Ozolzīļu manufaktūru.  Kandavnieki jau speciāli nemeklēja partnerus Lietuvā. Sagadījās tā, ka mūsu Kandava/COMPOR basketbola komanda devās uz draudzības turnīru Lietuvā, kas notika Šilales pilsētā. Kā jau ciemos dodoties, aizsūtījām nelielu dāvaniņu pilsētas mēram, un atgriežoties puiši atveda sveicienus arī no Šilales. Pēc pateicības vēstules nosūtīšanas, iesākās savstarpējā komunikācija. Vispirms Kandavas novadā ieradās Šilales domes delegācija, lai iepazītos ar mūsu kultūras, sporta un izglītības iestādēm, uzņēmējdarbību un tūrisma objektiem.  Atbildes vizīte notika augustā, kad Šilales pilsētas svētku laikā tika parakstīts sadarbības līgums. Vēlāk Šilales basketbola komanda “Lūši” ieradās uz Kandava/COMPOR rīkoto pirmssezonas “Ozolzīļu” turnīru.

Savstarpēja sazināšanās pašvaldību vadītāju starpā notiek regulāri. Tā arī mūsu valsts svētku simtgades svinīgajā pasākumā, draugi no Lietuvas bija kopā ar novada iedzīvotājiem tik nozīmīgajā brīdī, un dāvāja brīnišķīgu muzikālu sveicienu grupas “Padkava” izpildījumā. Drīz pēc tam sekoja ielūgums, pabūt sadraudzības pilsētā uz Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumu, un pie viena apmeklēt Šilales Kultūras centru, izglītības iestādes, sporta kompleksu un sociālo pakalpojumu dienestu. Vizītē uz Lietuvu devās Kandavas novada domes deputāti – Signe Ezeriņa, Inna Freiberga, Dainis Rozenfelds, kā arī Mūzikas un mākslas skolas direktore Maruta Balode.

 Par vizīti Šilales pašvaldībā, iespaidos dalās Kandavas novada domes Izglītības, Kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Signe Ezeriņa:

“ Decembra sākumā pa pieputinātu ceļu devāmies ciemos pie draugiem lietuviešiem uz Šilales pilsētu. Šilales pašvaldībā mūs sagaidīja priekšsēdētājs Jonas Gudauskas ar saviem vietniekiem. Apmainījāmies dāvanām un sveicieniem un, pēc siltās sagaidīšanas, devāmies vizītēs. Vispirms apskatījām viņu ģimnāziju, kas pateicoties Eiropas un pašvaldības līdzekļiem, tiek renovēta. Ģimnāzijā mūs ar dziesmām sagaidīja vietējais ansamblis. Pēc tam devāmies uz mākslas, mūzikas un deju skolu, jo viņiem šīs trīs skolas ir apvienotas zem viena jumta. Skolas direktors, iepazīstinot ar skolu, izteica vēlmi, labprāt sadarboties ar mūsu šī profila trim skolām, veidojot apmaiņas vizītes, kuplinot ar priekšnesumiem dažādus pasākumus Kandavā un mūsējie, savukārt, Šilalē. Lietuviešu bērnu kolektīvi labprāt kuplinātu mūsu novada svētkus, koncertējot skvēros vai laukumos. Apskatījām arī sporta skolu, kur bija fantastisks baseins. Bet tā uzturēšana prasot arī fantastiskus līdzekļus. Protams, mēs priecātos, ja šāds baseins būtu arī Kandavā, bet tas nav īpaši reāli, ņemot vērā mūsu budžeta iespējas. Tālākā vizītes gaitā apskatījām sociālo dienestu un krīžu centru, kas izvietots vienā ēkā. Turpat ir arī istabiņas vientuļajiem senioriem un dienas centrs uz kuru nāk cilvēki ar īpašām vajadzībām un invaliditāti, viņi nodarbībās mācās apgūt dažādas prasmes un īsina savu dienu. Uz centru viņus atved un vakarā aizved mājās. Interesanti ir tas, ka audžuģimeņu kustība pie viņiem tikai veidojas un tās drīzāk būs tādas kā pusceļa mājas jeb SOS mājas. Pēc tam sekoja kultūras centra apmeklējums un dienas noslēgumā brīnišķīgs pasākums- pilsētas egles ieskandināšana pilsētas laukumā.  Koncertā dziedāja un dejoja bērni, no mazākajiem līdz lielajiem. Biju sagatavojusi apsveikumam dzejoli lietuviešu valodā, kuru tad arī nolasīju pie eglītes, nododot sveicienus no mūsu pašvaldības. Un tad sekoja salūts, kas bija vienkārši fantastisks.

 Uzņemšana bija ļoti mīļa un patiesas sirsnības apdvesta. Salīdzinot ar mums, Šilales pašvaldība ir daudz lielāka, tātad arī viņu iespējas plašākas. Mūsu jaunie draugi ir atvērti plašākai sadarbībai, un domājams, ka mūsu draudzība vērsīsies plašumā un dziļumā, dzīvojam salīdzinoši tuvos kaimiņos, mūs nešķir lieli attālumi, tie pieveicami vien nieka trīs stundās, līdz ar sadarbības iespējas ir daudz lielākas.”

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top