kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Ceļa atklāšana - gadsimta notikums Cērē29.08.2019

28. augustā, svinīgos apstākļos ar lentas griešanu, teatralizētu uzvedumu, dāvanām, šampanieti, kūkām un pikniku noslēgumā, atklāja Cēres ceļu, kas beidzot pēc 40 gadu gaidīšanas, ieguvis gludu asfaltbetona segumu.  Svinīgā atklāšana izvērtās par īstiem tautas svētkiem, jo uz pasākumu bija ieradies liels Cēres un Kandavas novada iedzīvotāju pulks.

Paldies visiem projekta īstenotājiem sacīja Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede: VAS “Latvijas valsts ceļi” speciālistiem, valdes priekšsēdētājam Jānim Langem, Tukuma nodaļas vadītājam Harijam Lācaram un projektu vadītājam Robertam Lagzdiņam, būvniekiem, SIA “Strabag” Pēterim Lejniekam un būvnieka apakšuzņēmējam - SIA ,,VIA'',  projektu vadītājam Mārtiņam Miķelsonam, kā arī projekta autoriem - SIA ,,BRD projekts'' Uldim Bušam , un darbu būvuzraudzības A/S ,,Ceļu projekts'' būvuzraudzei Anitai Bukavai. Pateicību saņēma arī VAS ,,Latvijas Autoceļu uzturētājs'' Talsu CR Tukuma nodaļas darbu vadītājs Aigars Goldbergs, kurš veic visu valsts autoceļu uzturēšanu Kandavas novada teritorijā, tai skaitā jaunajā asfalta ceļa posmā uz Cēri.

Inga Priede pakavējās ceļa būvēšanas vēsturē un peripetijās tā izbūves gaitā. Ceļa būvniecība tika uzsākta 2018.gada augustā, un kā uzsvēra priekšsēdētāja, pats Dievs ir stāvējis mums klāt, jo ja būvniecība būtu uzsākta šogad, tad noteikti gala rezultātā- ceļš nebūtu noasfaltēts, kā tas noticis ar daudziem ceļiem Latvijā šogad, kur būvdarbi apturēti. “Mums jau laukos ceļu nevajag, mums ir metropole- Rīga! Satiksmes ministrs Tālis Linkaits, viesojoties Kandavā darba vizītē, sacīja, ka šis ceļš, tā ir liela kļūda, un ministrijai tagad jāattaisnojas, kāpēc šāds ceļš ir izbūvēts. Mums šis ceļš ir svarīgs, jo šeit atrodas valsts nozīmes karjers, no kura tiek ņemtas smiltis grants ceļu izbūvei visā Latvijā, šeit diendienā tiek izvests tūkstošiem kravu, pārvietojoties lielajām grants mašīnām, līdz ar to,  īpaši rudeņos un pavasaros, ceļš ir neizbraucams, bet vasarās vietējie iedzīvotāji pat neredz kādā krāsā ir koki un zāle. “ Priekšsēdētāja uzsvēra, ka Cēres ceļa atklāšana, tas ir gadsimta notikums Cēres un arī novada iedzīvotājiem. “Gaidījām divdesmit, trīsdesmit gadus un pie četrdesmitā gada beidzot esam sagaidījuši! Neticami, bet sagaidījām!” Nenoliedzami liels paldies jāsaka toreizējam Satiksmes ministrijas parlamentārajam sekretāram Edgaram Tavaram, kurš 2017. gada pavasarī noticēja, ka šī ceļa būvniecība ir nepieciešama, pašam klātienē to izvērtējot, un sadarbībā ar tā laika ministra Ulda Auguļa padomnieku ceļu infrastruktūras attīstības jautājumos Reini Uzulnieku izdevās to ielikt ceļu būvniecības plānos, tāpat kā Zemītes – Zantes ceļu, kurš šobrīd gan no plāna ir izņemts. Diemžēl visu nosaka politika.

To, ka šis ceļš ir svarīgs, apliecināja kuplais pagasta iedzīvotāju pulks, kas ar ovācijām un saucieniem, apsveica visus projekta īstenotājus un bija sarūpējuši gan ziedus, gan cienastu. Arī Kandavas novada dome jutās gandarīta par paveikto, cienājot klātesošos ar svētku zupu un šampanieti.

Kopumā projekta ietvaros pārbūvēti un asfaltbetona segumu ieguvuši 9,7 kilometri ceļa, un tas izmaksāja 4,7 miljonus eiro. 

Kā atklāšanā atzina visi klātesošie, tas tiešām ir gadsimta notikums Cērē, gaidīts kopš valsts neatkarības atjaunošanas. “Mēs esam ļoti priecīgi un laimīgi - mums Cērē beidzot ir asfaltēts ceļš! Šķirsim jaunu vēstures lapu, domāsim par biznesu, lai mūsu Cēre iet tautiņās! Paldies visiem!”

Tagad zāle un koki Cēres ceļa tuvumā atguvuši zaļo krāsu, starp zobiem vairs nečirkst smiltis, veļu var izkārt žāvēties dārzā, horizonts ir brīvs no putekļu mākoņiem un uz dzīvi arī – skaidrāks skats! Pa ceļu beidzot var pārvietoties droši, jo ceļš ir tāds kā Filadelfijā!

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top