kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Rokrokā līdz Dimanta kāzām05.06.2019

11. maijā ceļš mūs ar Dzimtsarakstu nodaļas vadītāju Maiju Zariņu veda uz Matkules pusi, kur kultūras namā savas Dimanta kāzas- sešdesmit kopā nodzīvotos gadus- atzīmēja Graudumnieku pāris.

Piedzīvot Dimanta kāzas ir retums, tādas nosvinēt izdodas tikai izredzētajiem. Visvaldis Netlavs un Marianna Graudumniece savu laulību reģistrēja tālajā 1959.gada 8.maijā Abavas ciema darbaļaužu deputātu padomes izpildu komitejā. Visvaldis dzimis Sabilē, bet Marianna nāk no zilo ezeru zemes Latgales, viņa dzimusi Viļānu pagastā. Abus esot sapazīstinājis Mariannas brālis, kas strādājis kopā ar Visvaldi, tolaik viņi dzīvojuši Rūmenē. Tā arī saskatījušies viens otrā. Ģimenē piedzimuši četri bērni-  meitas Vija un Dace, dēli Juris un Valdis. Mazbērnu pulks sakuplojis līdz deviņiem, bet mazmazbērni tūlīt būs jau desmit.

Gaidot ierodamies Dimanta pāri, sarunājos ar abām meitām, kuras priecājās par savu vecāku dižo kāzu jubileju, sakot, ka bez sadzīviskiem kašķīšiem jau neesot izticis, kā visās ģimenēs, bet gadu gaitā viss nolīdzinās un aizmirstas. “Ja nebūtu mūsu vecāku, nebūtu arī mēs! Paldies viņiem par to!”- sacīja meita Vija- “Gribam saviem vecākiem novēlēt pēc iespējas vairāk gadu būt vēl mūsu vidū, veselību, veselību un vēlreiz veselību! Mūžs viņiem nav bijis viegls, sākumā Rojā dzīvojuši, mamma pie zivīm strādāja, tētis akmeņlauztuvē, viņa roku darbs ir Rojas mols.”  Atnākot uz Matkuli abi lauku brigādē strādājuši. Tad tēvs uz traktora braucis, bet mamma kopusi teliņus. Tā līdz pensijai. Tagad abi pa māju viens otram laiku kavējot, lai garlaicīgi nebūtu, kārtis spēlējot. Tēvs gan parasti esot vinnētājos, bet mamma daudz par to nepārdzīvo. Televizoru skatoties, mazmazbērnus auklējot.

Lūgti dalīties ar savas ilgās kopdzīves recepti, abi pasmēja, ka dzīvē jau nācies visu ko piedzīvot. “ Rozes jau ir skaistas, bet ar ērkšķiem, nākas tos ērkšķus nolīdzināt un dzīvot tālāk. Gadās asāki ērkšķi, kādu dienu nerunājam, pēc tam atkal viss labi.”- tā Marianna. Bet Visvaldis gan iebilda, ka tādu dienu, kad abi nesarunājoties, neesot bijis. 

Lai Dimanta kāzu gaviļniekiem vēl daudz skaistu gadu kopā!

Dagnija Gudriķe

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top