kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Zemītes pamatskola strādās ar Montesori apmācības elementiem 12.08.2019

Vasara ir laiks, kad visi pedagogi bauda atvaļinājumu, bet Zemītes pamatskolas skolotājiem un skolotāju palīgiem jūlija mēnesis bija mācību laiks. Jūlijā  10 Zemītes skolas pedagogi un to palīgi apguva Montesori apmācības prasmes, lai jau ar jauno mācību gadu tās varētu pielietot pirmsskolā un sākumskolas klasēs.

Montesori apmācības ietver sevī darbu ar īpaši izstrādātiem attīstošiem materiāliem, kas aptver 5 pamatjomas: praktiskā dzīve, sajūtas (maņas), valoda, matemātika, kultūra un dabaszinības. Mācību laikā kursanti iejutās bērna lomā un izspēlēja metodiku darbā ar šiem materiāliem.  Īpaši aizraujošs bija darbs ar matemātikas materiālu.  Ja praktiskās dzīves un valodas materiālu var izprast, izlasot metodisko literatūru, tad darbā ar matemātikas materiālu bija nepieciešams izspēlēt katru soli, lai atklātu, cik daudz interesantu variantu slēpj matemātiskās figūras un kā citādāk bērni var apgūt saskaitīt, atņemt un reizināt  jau bērnudārzā četrciparu skaitļu apjomā. Matemātikas materiāla apguvē piesaistījām arī pamatskolas matemātikas skolotāju, jo sapratām, ka daudz no šī materiāla varēs izmantot arī matemātikas  mācībām pamatskolā.

Zemītes pamatskola ir ideāla vide darbam ar Montesori apmācības elementiem, jo ir mazas grupiņas. Maksimālais skaits, lai strādātu ar Montesori materiāliem ir 10-12 bērni. Ar jauno mācību gadu visās Latvijas pirmsskolās tiks uzsāktas mācības pēc jaunā projekta- uz kompetencēm balstīta izglītība, tad lūk Montesori mācību materiāli un darbošanās ar tiem mums stipri palīdzēs padarīt mācību procesu un rotaļnodarbības bērnam saistošākas, interesantākas un attīstošākas.

Montesori materiāli ir dārgi, un to iegādei nepieciešami papildus līdzekļi. Šim nolūkam esam atraduši sponsorus ārzemēs un piesaistīsim arī līdzekļus, ko iegūsim, izīrējot telpas nometnēm.  Katru vasaru skola pārvēršas par burvju mitekli. Jau trīspadsmito gadu sadarbojamies ar “Mirandas nometnēm”  Nometņu rīkotāji katru gadu mūs pārsteidz ar kādu uzlabojumu skolas vidē- pagājušajā gadā tie bija roku žāvējamie aparāti, šovasar tika uzstādītas žalūzijas divās mācību telpās un skolas zālē (dāvana vairāk nekā 2000 EUR  ). Mēs nevaram iedomāties vasaru bez bērnu čalām un aktivitātēm skolas parkā.  Skolas uz pagasta vārds zināms teju visā Latvijā. Mēs esam priecīgi, ka viņi mums ir.

Zemītes pamatskola uzņem audzēkņus:

Pamatizglītības programmās (programmas kods  21011111 un (tālmācībā)- 21011113.

 Speciālās pamatizglītības programmās izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem (programmas kods 21015611 un  garīgās attīstības traucējumiem, programmas kods 21015811)

Pirmsskolas izglītības programmā (programmas kods 01011111).

 Speciālās pirmsskolas izglītības programma izglītojamiem ar valodas traucējumiem , (programmas kods 01015511), ar garīgās attīstības traucējumiem (programmas kods 0101581 un ar mācīšanās grūtībām, programmas kods 01015611).

Savā draudzīgajā pulciņā gaidīsim arī mūzikas skolotāju. Pieteikties iepriekš zvanot  t. 26522400 vai 27818084.

 


 

 

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top