kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

Zemītes pamatskolas un pirmsskolas audzēkņi apgūst atkritumu šķirošanas pamatprasmes21.10.2019

Zemītes pamatskolas audzēkņi piedalās diskusijā par atkritumu šķirošanu 

“Sāc ar sevi!”- ar šādu aicinājumu Zemītes pamatskolā viesojās biedrības “Kandavas novada jauniešiem” pārstāvji, lai runātu par atkritumu problēmu pasaulē, par atkritumu šķirošanu un bez atkritumu dzīves veidu. Ar konkrētiem faktiem jaunieši prata ieinteresēt skolēnus un aicināja uz diskusiju. Sarunas bija abpusēji interesantas, pēc tām sekoja praktiskā daļa ar vairākkārt izmantojamās vaska drānas pagatavošanu. Arī daži jaunāko klašu bērni ieinteresējās par vaska drānu, tāpēc lielākajiem censoņiem neliedza prieku izmēģināt pagatavot šo nozīmīgo lietu. Vēl tikai atliek izpildīt pēdējos uzdevumus, lai palīdzētu pašiem tikt skaidrībā par atkritumiem sev apkārt.


Ar Cūkmenu jaunajā mācību gadā

Lai izglītotu bērnus par tīru mežu nozīmi un stiprinātu viņu atbildību pret apkārtējo vidi, Zemītes pamatskolas pirmsskolas izglītības grupa ar šo mācību gadu piedalās AS "Latvijas valsts meži" (LVM) radītajā ekoprogrammā bērnudārziem "Cūkmena detektīvi". Programma četrus līdz septiņus gadus veciem bērnudārzu bērniem kopā ar pedagogiem ļauj atklāt dažādus meža noslēpumus un kļūt par Cūkmena detektīviem.

“Latvijā, kā jau mežu zemē, koku un mežu ir daudz. Apkārt mūsu skolai vien aug dažādu sugu koki. Bet, kur meži, tur arī Cūkmens. Šajā nedēļā viņš nevarēja pabraukt garām mūsu skolai, jo mazie bērndārznieki izteikuši vēlēšanos kļūt par Cūkmena detektīviem. Pats galvenais vīrs izsniedza materiālus, pastāstīja, kas būs jādara. Viņš kopā ar bērniem nodziedāja Cūkmena himnu, kā arī izdejoja deju. Brīnišķīgs pasākums. Tagad pašiem bērniem soli pa solim jākļūst būs par detektīviem, lai varbūt vēl kādu reizi satikties un sistu ķepā Cūkmenam.”- par audzēkņu pirmo tikšanos ar Cūkmenu stāsta Zemītes pamatskolas vides pulciņa vadītāja Olita Tutiņa.

Informāciju sagatavoja: O.Tutiņa

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top