faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!


Veselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā


Aktivitātes Kandavas novadā Latvijas simtgadei

Ārvalstu sadarība

Aktualitātes Kandavas novadā no 12.- 25.augustam 13.08.2019

Kandavas novada domes ārkārtas sēde notiks š.g. 14.augustā plkst. 16:00. Darba kārtībā jautājums " Par pirmpirkuma tiesību izmantošanu un SIA „Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “PIEJŪRA”” kapitāldaļu iegādi ".

16.augustā plkst.16:00 Matkules pagasta Buses pilskalnā norisināsies Kandavas novada iestāžu un uzņēmumu sporta spēles.

Minimālais skaits komandā ir seši cilvēki un sacensībās drīkst piedalīties no 14 gadu vecuma. Sporta spēļu dalības maksa - 10.00 Eur no komandas. Papildus informācija un pieteikšanās pie Roberta Rozentāla – tālr. 27046099, e-pasts:   roberts.rozentals@kandava.lv.

Sporta spēļu nolikums pieejams šeit.

 

 2019. gada 25. jūlija domes sēdē ar lēmumu Nr.8 (protokols Nr.1) “Par zemes nomas maksas pakalpojumu cenrāža apstiprināšanu Kandavas novadā”, deputāti apstiprināja zemes nomas maksu Kandavas novada teritorijā (papildus maksājot PVN un nekustamā īpašuma nodokli. Turpmāk 1 ha zemes noma attiecīgajā teritorijā maksās:

1.1. Kandavas pilsētas teritorijā 63,00 (sešdesmit trīs 00 centi) eiro;

1.2.  Kandavas pagasta teritorijā 65,00 (sešdesmit pieci 00 centi) eiro;

1.3. Cēres pagasta teritorijā 64,00 (sešdesmit četri 00 centi) eiro;

1.4. Matkules pagasta teritorijā 65,00 (sešdesmit pieci 00 centi) eiro;

1.5. Vānes pagasta teritorijā 67,00 (sešdesmit septiņi 00 centi) eiro;

1.6. Zantes pagasta teritorijā 61,00 (sešdesmit viens 00 centi) eiro;

1.7. Zemītes pagasta teritorijā 67,00 (sešdesmit septiņi 00 centi) eiro.

 

 Pamatojoties uz  Kandavas novada lauksaimnieku iesniegumiem par iznīcinātajiem vai daļēji iznīcinātajiem sējumiem un stādījumiem, 25. jūlija  Kandavas novada domes sēdē tika pieņemts lēmums vērsties pie ZM ar lūgumu LR Ministru kabinetam izsludināt ārkārtēju situāciju Kandavas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar 2019. gada 11. jūnijā spēcīgā negaisa radīto situāciju lauksaimniecībā, kas būtiski apdraud saimnieciskās darbības drošību Kandavas novadā un noteikt atbalsta pasākumus šīs situācijas pārvarēšanai Kandavas novadā.

 

Noslēgusies Kandavas  novada iedzīvotāju aptauja “Par administratīvi teritoriālo reformu Kandavas novadā”, kas notika no š.g. 1. līdz 29.jūlijam.

Aptauju organizēja 2019.gada 27.jūnija domes sēdē apstiprināta komisija: komisijas priekšsēdētāja Anita Dundure, sekretāre Iveta Ķevica, komisijas locekles: Signe Ezeriņa, Kristīne Lukšane un Gunta Gūtmane.

Iedzīvotāji savu viedokli uz jautājumu “Vai Jūs atbalstāt Kandavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu”” varēja paust, aizpildot veidlapas un iemetot tām paredzētās balsošanas kastēs visos pagastos un  Kandavas pilsētā: Sporta hallē, Domē, Tūrisma informācijas centrā, Sociālajā dienestā un no 15.jūlija arī Kandavas komunālajos pakalpojumos.

Viena mēneša laikā aptaujā piedalījušies 348 respondenti un iegūts šāds rezultāts: par Kandavas novada, kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu, nobalsojuši  290 (83%) respondentu,  pievienošanos Tukuma novadam atbalsta  49 (14 %)  respondenti, savukārt  9 (3%)  respondentu viedoklis nav saprotams un  veidlapas uzskatāmas par nederīgām.

Tā kā aptaujas veidlapā bija dota iespēja sniegt komentāru, daudzi izmantoja šo iespēju.

Biežāk minētie iemesli, kādēļ jāsaglabā Kandavas novads:

1. Kandavas novads jāsaglabā kā patstāvīga administratīvā teritorija, jo  vēsturiski tas ir izveidots  kā pirmais novads valstī;

2. Nepieciešamie pakalpojumi  tiek nodrošināti tuvāk dzīves vietai un tie ir kvalitatīvi;

3.Finansiālie ieguldījumi koncentrēsies administratīvajā centrā Tukumā un Kandavai finansējuma pieejamība būs minimāla;

4. Nav ekonomiski izdevīga pamatojuma pievienoties Tukumam;

5. Jāsaglabā esošais novads, jo reforma ir pirmsvēlēšanu solījumu iespaidā;

6. Ir lepnums dzīvot skaistajā Kandavas novadā.

 Vēlēšanos pievienoties Tukuma novadam argumentē ar to, ka :

1. Ir  dažādas iestādes, kuras nav Kandavas novadā ( slimnīca, bankas u.c.)

2. Apvienojot novadus, samazināsies  ierēdņu skaits;

3. Laba satiksme un ceļš uz Tukumu;

4.  Mazam novadam ( Kandavai) nav nākotnes;

5. Vēsturiski ir jau bijis Tukuma rajonā;

6. Uz Kandavu slikts ceļš.

 Ir iedzīvotāji, kuri ierosina  pievienoties Kuldīgas vai  Talsu novadiem. Kāds respondents aicina samazināt līdz minimumam deputātu skaitu, bet palielināt katra pagasta pārvaldes vadītāja pilnvaras lēmumu pieņemšanā. 

 

 Kandavas novada dome īsteno projektu „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr.9.2.4.2/16/I/080, kura ietvaros augustā notiks bezmaksas sporta nodarbības trenera vadībā (TRX un pilates).

15. un 22. augustā plkst. 18:00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā (sliktu laika apstākļu gadījumā- atpūtas un sporta centrā “Baltdomus”) notiks pilašu nodarbības treneres Agneses Loķes vadībā. Nodarbībām brīvā dabā lūgums ņemt līdzi savus vingrošanas paklājiņus (ja ir). Nodarbības vadīs Agnese Loķe – Rīgas Stradiņa universitātē iegūts veselības zinātņu bakalaura grāds veselības sportā. Apgūta profesionālās pilnveides programma ar tiesībām vadīt pilates. Pieredze – fitnesa trenere.  Pilates ir vingrošanas sistēma visam ķermenim, lai attīstītu un nostiprinātu mugurkaula darbībai svarīgo – dziļo muskuļu struktūru. Šajās nodarbībās kustības notiek lēnā tempā un maksimāli precīzi.

Vingrošana telpās trenera vadībā 13., 20. un 27. augustā plkst. 19:00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā notiks TRX jeb vingrošana treneres Agneses Loķes vadībā. Nodarbības vadīs Agnese Loķe – Rīgas Stradiņa universitātē iegūts veselības zinātņu bakalaura grāds veselības sportā. Apgūta profesionālās pilnveides kursi ar tiesībām vadīt TRX. Pieredze – fitnesa trenere.  TRX ir funkcionālā treniņa piekares sistēma, kas ļauj vienlaicīgi strādāt visām muskuļu grupām. Vienkārši maināms slodzes līmenis, ko piemērot sev var gan iesācējs, gan profesionāls sportists.

 

17.augustā plkst.17:00 brīvdabas estrādē Ozolāji notiks lielizrāde muzikālā vīzija  “Čikāgas piecīši- 30. Atgriešanās”.

Izrādē piedalīsies arī Kandavas Mākslas un mūzikas skolas pogrupa “Taustiņi”. Ieeja -10 eiro.

  24.augustā Zantes pagasta Lasīšu karjerā notiks Kurzemes Bezceļu festivāls.

Reģistrējies šīs gada jaudīgākajam bezceļu notikumam - Zantes Bezceļu festivālam 2019. Jau 24. augustā Kandavas novada Zantes pagasta ''Lasīšu'' karjerā pulcēsies visdažādākie bezceļu braucēji, lai cīnītos par uzvaru dažādās klasēs un disciplīnās.

Šogad apvienoti divus pasākumus - dubļu apļu seriālu CanAm Trophy Latvia, kurā startēs kvadracikli un apvidus automašīnas un Tūrisma kausu, kurā šoreiz iespējams startēt motocikliem, kvadracikliem, automašīnām un pat velosipēdiem. Katram savā sacensību klasē. Neiztrūkstoši arī šogad būs nakts brauciens  automašīnām. Savukārt mazajiem skatītājiem esam sarūpējuši piepūšamās atrakcijas un bezpedāļu velo sacensības, bet lielajiem ikgadējo zaļumballi, kurā spēlēs muzikants no Talsiem Arnis Blūms-Blūmentāls.  

 24.augustā no plkst. 10:00 Abavas senlejas ceļotāju diena. Ejam, laivojam, paliekam dabā kopā ar vides ekspertiem un zinošiem vietējiem cilvēkiem, lai iepazītu, izjustu un izbaudītu dabas parka "Abavas senleja" burvību no rīta līdz vakaram.

 24.augustā  no 16:30 Dārza svētki Kalnmuižas pilī -Pasākuma gaitā būs iespējams baudīt gardus ēdienus, klausīties lielisku mūziku, kā arī būs iespēja skatīt kino muižas ābeļdārzā.

 24. augustā No 11:00 Zemītes pagasta svētki “Nāc lustēt Zemītē!” -sportiskās lustes no 11:00; jautrās lustes no 12:00; radošās lustes no 13:00; putu lustes no 13:00; vēderlustes no 15:00, muzikālās lustes ar Nikolaju Puzikovu 18:00; danču lustes 21:00( ieeja 3,- eiro)- Zemītes skolas sporta laukums, pils parks, tautas nams

 

Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top