kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Sestdiena 28.05.2022
Vilhelms, Vilis

Kandavas novada vēstnesis

Mamerts Vaivads

mamerts_vaivads_gg.jpgMamerts Vaivads vadīja Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, toreiz  Kandavas sovhoztehnikums, no 1980.- 1994.gadam. Šos četrpadsmit gadus tehnikumā Vaivada kungs sadala divos periodos- līdz Atmodai un pēc Latvijas Neatkarības atgūšanas. Līdz Atmodai sovhoztehnikums strādāja divos virzienos- izglītība un lauksaimnieciskā ražošana, kas abi bija vienlīdz spēcīgi attīstīti. Daudz tika ieguldīts materiālās bāzes stiprināšanā, uzcēla slaucamo govju un cūkkopības kompleksus, kaltes, fermas, 10 līvānu mājas, 3 daudzdzīvokļu mājas. Saimniecība “Valdeķi” 3 gadus ieguva Sarkano karogu kā “Labākā saimniecība PSRS”, tajā strādāja 800 darbinieku. Savukārt, tehnikums bija lielākais tehnikums Latvijā ar 1000 audzēkņiem. Daudz tika domāts par sadzīvi, kultūru, sportu. Tehnikuma kartinga pulciņš bija labākais PSRS, valsts izlasē startēja 3 tehnikuma audzēkņi. Kultūras centrs bāzējās Valdeķu kultūras namā, bija izcila sadarbība ar Raimondu Paulu, ļoti aktīva kultūras dzīve.

Tehnikums uzdāvināja pilsētai arī tagadējo Mākslas un mūzikas skolas ēku, kur toreiz bija bērnudārzs. Par nopelniem Latvijas labā 2001.gadā Mamerts Vaivads iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku. Arī pēc aiziešanas no Kandavas Vaivada kungs vienmēr finansiāli atbalstījis pilsētas kultūras un mākslas norises.

2017.gadā Mamerts Vaivads apbalvots nominācijā  “Kandavas novada Goda pilsonis” ar zelta nozīmīti par ieguldījumu Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma un Kandavas pilsētas un pagasta attīstībā un nesavtīgu finansiālo atbalstu kultūras un sporta pasākumu organizēšanai novadā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top