kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas novadā svin Latvijas Neatkarības svētkus

04.05.2016 10:00

img_4986.jpgLatvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svinības 4.maijā Kandavā iesākās kultūras namā ar 2015.gadā novadā dzimušo bērnu un viņu ģimeņu godināšanas pasākumu „ Esmu dzimis Kandavas novadā”, kuru organizēja Kandavas novada dome kopīgi ar novada Kultūras pārvaldi. Katra bērniņa ienākšana ģimenē, novadā, Latvijā ir priecīgs notikums ne tikai vecākiem, bet arī sabiedrībai. Arī Kandavas novada dome priecājās par novadnieku skaita pieaugumu, tādēļ katra mazulīša ienākšana novada saimē ir svētki. Šī iemesla dēļ dome iedibina jaunu tradīciju – svinīgu jaundzimušo uzņemšanu novadā. Šogad tika godināti 93 bērni, kas dzimuši 2015. gadā un kuru dzīvesvieta ir deklarēta Kandavas novadā.

Šajā dienā tika atzīmēti dubulti svētki, jo jaunā tradīcija tika iedibināta Latvijai tik nozīmīgajā Neatkarības atjaunošanas dienā. Apliecinot piederību Kandavas novadam jaundzimušo vārdi tika ierakstīti Goda grāmatā „ Esmu dzimis Kandavas novadā” un katrs mazulis saņēma dāvanā īpašu foto albumu ar novada simboliku.

Sveicot bērnus un vecākus, novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts sacīja,

„ ka katrs novadnieks ir svarīgs, un mūsu uzdevums ir nodrošināt apstākļus, lai katrs ar lepnumu varētu teikt – es esmu dzimis un dzīvoju Kandavas novadā.”

Kā sacīja pasākuma iniciatore un idejas autore Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Maija Liepa: „ Ir droši ar tēti un māmiņu iet, visapkārt, kad pieneņu saulītes zied, vēl solis sīciņš, un pats gājējs mazs, bet īstenos viņš reiz pasakas! Es ticu pasakām, un tam, ka katrs mazulis, kas šodien šeit atnācis, īstenos savu pasaku, vislielāko un visskaistāko!”

Pēc pasākuma kultūras namā visi devās uz Promenādi, kur kopīgi notika kāršu pupu stādīšana „ No mazām domām izaug lieli darbi” , bet pēc tam novada muzejā norisinājās „ Baltā galdauta svētki” ar pupu zupas baudīšanu un sarunām par dzimtām, saknēm, ilgām un atgriešanos.

Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētku pasākumi ar koncertiem, pupu stādīšanu un sarunām pie baltā galdauta notika visos novada pagastos.

P.s. Tos bērnu vecākus, kuri nevarēja ierasties uz pasākumu un nesaņēma foto albumus, aicinām tos saņemt Kandavas novada domē Dzimtsarakstu nodaļā. Gaidīsim Jūs!

Fotogrāfijas no pasākuma "Esmu dzimis Kandavas novadā" var lejuplādēt šeit


back to top