rudens-foto7.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskola dāvanā saņēmusi skolas mežu

28.09.2022

1-kandavaskolas-meza-atklasana.jpg28. septembrī Kandavas Melnajā mežā pulcējās Kārļa Mīlenbaha vidusskolas un Kandavas Reģionālās pamatskolas audzēkņi un pedagogi, kā arī pārstāvji no AS "Latvijas valsts meži" (LVM), lai svinīgi atklātu skolas meža saņemšanu.

AS "Latvijas valsts meži" dāvina K.Mīlenbaha vidusskolai skolas mežu 60 hektāru platībā, kuru izmantot radošam mācību procesam visa gada garumā. Lai skola šādu dāvanu saņemtu, audzēkņiem un pedagogiem bija aktīvi jāpiedalās LVM organizētajās meistarklasēs un ekspedīcijās. Visiem kopā aktīvi darbojoties, izglītības iestāde ir tikusi pie jaunas zaļās klases- sava meža. Svinīgā pasākuma laikā savu gandarījumu un lepnumu par sasniegto pauda Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Strazdiņa, norādot, ka Kandavas K.Mīlenbaha vidusskola ir pirmā no Tukuma novada izglītības iestādēm, kam pieder mežs.

AS "Latvijas valsts meži" arī turpmāk turpinās apsaimniekot dāvināto meža teritoriju, aicinot skolas audzēkņus ņemt aktīvu dalību jaunaudžu kopšanā, kultūru ierīkošanā un citos meža apsaimniekošanas darbos. Un jau pēc svinīgās atklāšanas, skolēni, rūpējoties par bioloģisko daudzveidību mežā, iestādīja 8 jaunus lapu kokus- kļavas, priedes un ozolu.

Mācību platforma “Skolas mežs” tiek veidota saskaņā ar valsts izglītības standartu, "Skolas meža” programma paredz līguma slēgšanu starp skolu un meža īpašnieku par izglītības aktivitāšu īstenošanu noteiktā meža teritorijā, kas ir skolai ērti pieejama un kurā ir maksimāli daudzveidīgi dabas apstākļi. Skolēniem ir iespēja piedalīties meža apsaimniekošanas procesos, kā arī izveidot izglītībai nepieciešamo infrastruktūru atzīmētajā teritorijā. Savukārt, skolotāji saņem papildus metodiskos atbalsta materiālus.

back to top