7-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvijas 104.gadadiena Zantē

17.11.2022 19:00

39.jpgApmīļo, saulīte, manā zemītē

Katru ozola zīli.

Es savai Tēvzemei pieglaužos

Ticot, cerot un mīlot.

                       (D.K.Bitēna)

17.novembrī Zantes kultūras namā uz Latvijas 104.gadadienai veltīto koncertu "ES SAVAI TĒVZEMEI" kuplā skaitā pulcējās zantenieki un viesi. Visus klātesošos svētkos sveica Kandavas un pagastu apvienības vadītājs Jānis Mazitāns un Zantes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Kālis.

Zantes pagasta pārvaldes CILDINĀJUMU saņēma:

  • LIGITA FELDMANE – par ilggadēju un pašaizliedzīgu darbu Zantes pagasta iedzīvotāju labā.
  • KRISTĪNE ELKSNĪTEpar ilggadēju un pašaizliedzīgu pedagoģisko darbu un ieguldījumu Zantes pamatskolas izaugsmē.
  • JĀNIS PŪPOLS -  par Zantes pagasta un pamatskolas jauniešu iesaisti Jaunsardzes kustībā, veicot patriotisko audzināšanu.

   Koncertā dziesmas Latvijai dziedāja Zantes kultūras nama jauktais koris un Blīdenes kultūras nama jauktais vokālais ansamblis (diriģente Zane Ņukša-Valdmane), Zantes pamatskolas ansamblis un solistes Lūcija Gilova un Sanija Cabule (vadītāja Kristīne Elksnīte), Tumes kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis „Kansoneta” (vadītāja  Maruta Čauva). Latviju izdejoja jauniešu deju kolektīvs „Sīpa”, vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ducele” un Zantes pamatskolas 1.klases un bērnudārza bērnu deju kolektīvs (vadītāja Marita Jekuma). Kā vienmēr, aizskatuvē čakli darbojās dejotāju uzcītīgais palīgs - skolotāja Daiga Poška.

   Latviju gan dzejā izrunāja, gan izdejoja un pasākumu vadīja Rigonda un Klāvs Elksnīši. Kopā ar viņiem darbojās mazā aktrise Lilija Bergmane.

   Īpašu apsveikumu instruktoram Jānim Pūpolam bija sagatavojuši Zantes pamatskolas jaunsargi, kurus komandēja 8.klases skolnieks Raivis Bilavs.

   Pasākuma noslēgumā izskanēja sirsnīgā un emocionālā dziesma „Tēvzemei”, kurā ar solo dziedājumu priecēja -  Zane Ņukša-Valdmane un Uldis Oliņš.

   Par skaņu un gaismu gādāja Jurģis Muska un Kristers Oliņš.

  Pēc koncerta tumšajās novembra debesīs iemirdzējās krāšņas Latvijas 104.dzimšanas dienai veltītas ugunspuķes, bet svētki noslēdzās ar balli, kurā par dejotprieku gādāja grupas „BREKŠU PEKŠI” muzikanti.

  Liels PALDIES visiem kolektīvu vadītājiem un amatiermākslas kolektīviem par ieguldīto darbu un enerģiju. Tikai kopā mēs varam radīt skaistus svētkus!

Foto: Irīna Buta

back to top