A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

"Kandava/Anzāģe" pārliecinoši sper pirmo soli pretī NBL finālam

31.03.2023 20:00

dsc0288.jpg31. martā  Kandavas sporta hallē norisinājās Ramirent Nacionālās basketbola līgas PUSFINĀLA spēle: Kandava/Anzāģe -  Rsu/Vef Rīga.2

"Ramirent" Nacionālās basketbola līgas pusfinālu ar uzvaru sākuši "Kandavas/Azāģes" basketbolisti, kuri savu līdzjutēju priekšā droši apspēlēja RSU - 93:74, tādējādi nonākot viena panākuma atstatumā no iekļūšanas turnīra finālā.

Mārtiņa Krūmiņa bumbas trieciens grozā no augšas un precīzais trīs punktu metiens spēles pirmajās minūtēs ļāva RSU vienībai izvirzīties priekšā ar 9:5, taču tas arī palika pēdējais mirklis, kad spēles iniciatīva piederēja viesiem. "Kandavas" basketbolisti atlikušajā pirmās ceturtdaļas laikā dominēja pār notikumiem laukumā, pēc pirmās desmit minūtes esot priekšā ar 28:16.

Otrās ceturtdaļas sākumā kandavnieki savu pārsvaru palielināja līdz 20 punktiem, bet puslaika beigās veiktais RSU desmit punktu izrāviens aizsūtīja komandas atpūsties pie mājinieku pārsvara ar 52:41.

Zem desmit punktu pārsvara otrajā puslaikā Kristapa Zeida trenētajai komandai otrajā puslaikā iespēja palīst nebija. Pirms pēdējās ceturtdaļas kandavnieki bija droši priekšā ar 75:60. Pēdējā ceturtdaļā ar bumbas triecienu grozā no augšas savus līdzjutējus iepriecināja Mārcis Saulītis, bet pretējā pusē ar līdzīgu darbību atbildēja Rihards Berkolds. Artūram Grīnbergam ar spēles pēdējo metienu realizējot trejaci, tika fiksēts spēles beigu rezultāts 93:74.

Kandavnieku saspēles vadītājs Artūrs Grīnbergs bija spēles rezultatīvākais dalībnieks ar 25 gūtiem punktiem, kamēr Mārcis Saulītis zem groziem sakrāja "double-double" rādītājus, iemetot 23 punktus un sagrābjot 11 atlēkušās bumbas. Viesu rindās Mārtiņs Krūmiņš guva 18 punktus.

Sērijas otrā spēle otrdien norisināsies "Rimi" olimpiskajā centrā.

"Kandava/Anzāģe" - "RSU/VEF Rīga" 93:74 (28:16, 24:25, 23:19, 18:14) Kandava: Grīnbergs 25, Saulītis 23 (11 atl.b.), G. Strāķis 18, Savčenko 14, Mastiņš 5, Bērziņš 3, Gotfrīds 3, Lēmanis 2, Frīdemanis, Liepiņš. RSU: Krūmiņš 18, Baumeisters 12, Salmiņš 10, Butirins 8, Berkolds 7, Žilde 5, Toniņš 4, Ozoliņš 3, Vačila 3, Pinnis 2, Krauklis 2, Jurjāns.