kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

PASĀKUMU KALENDĀRS

Mākslas galerijā atvērta Lindas Romanovskas jubilejas izstāde

13.10.2016 - 12.11.2016

15.oktobrī Kandavas Mākslas galerijā novada muzejā notika kandavnieces Lindas Romanovskas personālizstādes “Logs” atklāšana.

Izstādes atklāšanā galerijas vadītāja Lia Kiršteine sacīja, ka šajā vasarā Linda ne tikai organizējusi Mākslas plenēru, rūpējusies par diviem bērniem, bet arī ļoti daudz strādājusi veidojot keramiku, kuru apmeklētāji varēja novērtēt apskatot izstādi.

“Izstāde “Logs” ir veltījums manām mīlestībām,- sacīja Linda Romanovska,- tās ir -mana dzimtene, mana māju sajūta, mana ģimene un mans mīlestības darbs- keramika, tas ko es daru dzīvē, ar ko pelnu iztikšanai. Un manā dzīvē ir arī burvīgi līdzcilvēki, kas mani šajā darbā atbalsta.”

Uz jautājumu, kāpēc viņas jubilejas izstādes afiša veidota tik melnās krāsās, Linda atbildēja, ka tāpēc, ka viņas keramika ir melna un bez melnās krāsas mēs neredzētu citas krāsas. “Ja citiem melnā varbūt ir ikdienišķa krāsa, man tā ir kaut kas savādāks”. Paskaidrojot, kāpēc izstādei dots nosaukums “Logs”, Linda sacīja, ka tāda ir viņas sajūta. “Es sēžu pie atvērta loga mājās. Mājas – tā ir siltuma un drošības sajūta, mīlestība, mājīgums. Logs- tas nozīmē, ka es skatos nākotnē un priekšā man ir kaut kas nezināms, cilvēku burzma, ceļojumi, vējš…. Un kad es gribu, es varu pa logu izkāpt ārā, izskraidīties un vējā sapluinītiem matiem, atkal atgriezties mājās, ietīties segā pie mīļajiem un baudīt māju sajūtu. Tās ir divas telpas, kas man vajadzīgas. Drošība- mājās un milzīgā pasaule, kas man vēl jāiekaro”.

Linda sacīja paldies saviem draugiem un atbalstītājiem, kuriem pateicoties izstāde tapusi, dāvinot viņiem rudenīgu ziedu pušķus.

Izstādes atklāšanā Lindu Romanovsku sveica novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts, Kultūras pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste, vadītājas vietniece Iveta Grunte, Mākslas skolas pedagogi un daudzi citi viņas talanta cienītāji.

Izstāde būs apskatāma līdz 12.novembrim.

back to top