kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

PASĀKUMU KALENDĀRS

Tematiskais vakars „Kandava – hokeja šūpulis jeb 24 gadi Rīgas Dinamo Vēsturē”

11.12.2015 17:00

11.decembrī plkst. 17:00 Kandavas Sporta hallē notika tematisks vakars „Kandava- hokeja šūpulis jeb 24 gadi Rīgas Dinamo vēsturē”. Pasākumā interesenti tikās ar Rīgas Dinamo ilggadējo treneri, Latvijas Hokeja federācijas izpilddirektoru Ēvaldu Grabovski un slaveno hokeja vārtsargu Mihailu Vasiļonoku.

Izstādes autors Ē.Grabovskis atklājot pasākumu, sacīja: "Latvijas hokejs ar Kandavu ir saistīts jau daudzus gadus. Lai celtu spēlētāju fiziskās sagatavotības līmeni gadu no gada puiši brauca uz Kandavu, kur notika ikgadējā triju nedēļu treniņnometne. Treneris Viktors Tihonovs panāca, ka komanda no 3.grupas sešos gados iekļuva augstākajā līgā."

Vakara turpinājumā klātesošie dalījās savās atmiņās par bijušo, kā arī aktīvi diskutēja par hokeju un citiem sporta veidiem mūsdienās. Pasākuma noslēgumā Ē.Grabovskis Kandavas novada domes priekšsēdētājam pasniedza dāvanu- trīs ekspozīcijas stendus, kas veltīti Kandavai: "Kandava- hokeja šūpulis".

Jau no novembra mēneša Kandavas Sporta hallē bija apskatāma ekspozīcija „Latvijas Hokejam 80”, kuru veidojusi biedrība ,,Latvijas hokeja vēsture”. Latvijas hokeja vēstures ekspozīcijas idejas autors un tematiskās daļas veidotājs ir Latvijas Hokeja federācijas (LHF) izpilddirektors Ēvalds Grabovskis un izstāde ir cieņas un pateicības apliecinājums visiem, kuri ir devuši savu ieguldījumu Latvijas hokeja panākumos.

Ekspozīcija tika izveidota 2011. gadā un 4.decembrī "Arēnā Rīga" notika tās atklāšana, kas bija veltīta hokeja 80 gadu svinībām. Kopš tā laika izstāde bijusi apskatāma vairāk kā 40 vietās, tostarp Rīgas Domē un LR Saeimā, kā arī dažādās Latvijas pilsētās- Liepāja, Jelgava, Ventspils un citās.

Tālāk izstāde ceļos uz Dobeli.Ēvalds Grabovskis- Rīgas Dinamo ilggadējs treneris, šobrīd Latvijas Hokeja federācijas izpilddirektors. Mihails Vasiļonoks- leģendārais hokeja vārtsargs. Viens no Kandavas lielākajiem hokeja līdzjutējiem Uģis Vītoliņš (pirmais no kreisās) diskutē ar Maihailu Vasiļonoku.
back to top