kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Valsts svētku atzīmēšana Cēres pagastā

17.11.2015 13:00

latvijas-gadadiena-cere-038.jpg17.novembrī Cēres pamatskolā notika Latvijas Proklamēšanas 97.gadadienas atzīmēšanas pasākums, uz kuru kuplā skaitā bija ieradušies pagasta ļaudis un skolas kolektīvs.

„Mūsu valsts ir maza, bet ļoti mīļa. Mūsu tauta ir maza, bet ļoti stipra. Tik, cik stipra ir tauta, tik stipra ir mūsu valsts,” – atklājot pasākumu, sacīja Cēres pamatskolas direktore Juta Reinsone. Viņa uzsvēra, ka lielām tautām piemīt šovinisms, tās grib iekarot lielas teritorijas, paplašināt savas robežas, bet mazas tautas vienmēr grib dzīvot savā zemītē mierā un saticībā, lai neviens tās netraucē.

„Šajā laikā, kad Eiropā ir tik daudz nelaimju un biedu, es gribētu novēlēt mums visiem, lai nākamie gadi būtu miera un saticības gadi, lai mēs varētu dzīvot, strādāt, mīlēt un priecāties!” Direktore aicināja visus kopīgi nodziedāt mūsu valsts himnu, lūgšanu- „ Dievs, svētī Latviju!” Dziedāja liels un mazs un himna izskanēja sirsnīgi, izjusti un aizkustinoši.

Cēres pagasta ļaudis Latvijas gadadienā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alfreds Ķieģelis, aicinot atcerēties, kā mūsu senči toreiz, pirms deviņdesmit septiņiem gadiem izcīnīja vēsturisko uzvaru, ne bez asinsizliešanas, jo vairāk kā 700 tautas dēlu palika guļam smiltainē, bet saglabāja mūsu valsts neatkarību. Alfreds Ķieģelis vēlēja visiem glabāt sirdīs mīlestību pret savu valsti, cerību uz saviem un mūsu valsts spēkiem un ticību drošai nākotnei.

Skolas bērni bija sagatavojuši svētku koncertu, kurā Aspazijas un Raiņa dzeja mijās ar dziesmām skolēnu un Cēres sieviešu vokālā ansambļa izpildījumā.

back to top