vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Konkurss “Cildens mans novadiņš” 2015

12.11.2015 12:30
Cēres pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis, kuru žūrijas komisija atzina par skaistāko.

Cēres pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis, kuru žūrijas komisija atzina par skaistāko.

Ceturtdien, 12.novembrī valsts svētku svinību noskaņā notika tradicionālais Kandavas novada vispārizglītojošo skolu audzēkņu konkurss “Cildens mans novadiņš”. Kā ierasts, konkursā piedalījās 8.-9.klašu audzēkņi.

Pasākums iesākās ar Matkules pagasta meiteņu patriotisku deju, pēc kuras visu pagastu jaunieši no dabas materiāliem veidoja savus auseklīšus. Žūrijas komisija par visskaistāko atzina Cēres pamatskolas audzēkņu krāšņi izrotāto auseklīti.

Atklājot pasākumu, Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa aicināja atcerēties tos, ar ko lepojāmies daudzus gadus atpakaļ un arī tos, kas mūsdienās ik dienu ir kopā ar mums, kas ar savu darbu un sirds mīlestību ir iekrituši līdzcilvēku sirdīs. Katrai skolas komanda bija sagatavojusi mājas darbu par tēmu “Mana pilsēta vai pagasts 20.gs. sākumā un tagad”, izzinot savas pilsētas vai pagasta saimniecisko dzīvi.

Vānes pamatskolas audzēkņi bija sagatavojuši prezentāciju par z/s "Birznieki"- saimniecību, kas jau trešajā paaudzē nodarbojas ar kazu audzēšanu, kazas siera ražošanu un realizāciju. Cēres pamatskola bija sagatavojusi stāstījumu par cērinieku dzīvi un nodarbošanos 20.gadsimtā un par šodienas Cēri- lauku sētu "Kangari". Kandavas internātvidusskolu pārstāvēja 8.a klases skolēni, kas bija iepazinuši savas klasesbiedrenes Katrīnas Celmiņas vecāku izveidoto z/s "Krikši" Kandavas novadā, kas piedāvā iepazīties ar gaļas liellopu audzēšanu. Savukārt, Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolas komanda stāstīja par Kandavas Radiorūpnīcas teritoriju 20.gs. sākumā un mūsdienās.

Zantes pamatskolas skolēni stāstīja par zantinieku dzīvi pirms 100 gadiem un mūsdienās lauku sētā "Grantiņi". Saimniecība nodarbojas ar graudkopību un piena ražošanu un Zemītes pamatskolas skolēni bija sagatavojuši stāstījumu par piena ražošanas saimniecību "Lapsas”.

Noslēgumā pārvaldes metodiķe Liene Šnikvalde, kas ir šī pasākuma dvēsele, pateicās jauniešiem par darbu un atzina, ka ir uzzinājusi daudz jauna. Labus vārdus skolēniem teica arī pagastu pārvalžu vadītāji, kā arī katra skolas komanda par labi padarītu darbu saņēm gardu kliņģeri.

Matkules pagasta sveiciens konkursa dalībniekiem. Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas audzēkņu gatavotais auseklītis. Zemītes pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis. Vānes pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis. Zantes pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis. Cēres pamatskolas audzēkņu gatavotais auseklītis, kuru žūrijas komisija atzina par skaistāko. Matkules pagasta auseklītis. Kandavas internātvidusskolas audzēkņu gatavotais auseklītis. Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma meiteņu vokālais ansamblis. Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Silvija Tiltiņa apbalvo Cēres pamatskolas audzēkni par vislabāko auseklīša noformējumu. Vānes pamatskolas audzēkņi stāsta par z/s "Birznieki"- saimniecību, kas nodarbojas ar kazu audzēšanu un kazas siera ražošanu, realizāciju. Vānes pamatskolas audzēkņi. Cēres pamatskolas audzēknes stāsta par Cēres muižu. Cēres pamatskolas audzēknes stāsta par lauku sētu "Kangari". Kandavas internātvidusskolas skolēni stāsta par z/s "Krikši". Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas audzēkņi sagatavojuši prezentāciju par Kandavas Radiorūpnīcas teritoriju 20.gs. sākumā un mūsdienās. Zantes pamatskolas skolēni stāsta par lauku sētu "Grantiņi". Zantes pamatskola Zemītes pamatskolas audzēkņi stāsta par z/s "Lapsas". Zemītes pamatskola.
back to top