ziemas-foto-majaslapai6.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

2.Adventes koncerts

09.12.2018 14:00

2.jpgOtrajā Adventē 9.decembrī plkst.14:00 Kandavas kultūras namā ar koncertu viesosies Stopiņu novada kultūras nama akordeonistu ansamblis "Akcents". 

Stopiņu novada kultūras nama akordeonistu ansamblis „Akcents” dibināts 2011.gada rudenī. Ansambļa sastāvs veidojies Ulbrokas mūzikas un mākslas skolā pirms 5 gadiem – tajā muzicē bijušie un esošie skolas akordeona klases audzēkņi. Sākotnēji ansamblis bija Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas paspārnē, taču, laikam ejot un sastāvam turoties kopā, tas izveidojies par pašvaldības kultūras nama pašdarbības kolektīvu.

          Ansambļa muzikālā programma ir ļoti daudzveidīga – sākot no baroka skaņām līdz pat mūsdienu komponistu darbiem.

          Ansambli vada Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas akordeona spēles pedagoģe no skolas dibināšanas pirmās dienas Anita Rieksta. No pašiem pirmsākumiem ansambļa sastāvā aktīvi muzicē Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas absolventi: Ieva Rūtiņa, Henrijs Vīgants un Kaspars Seržans - viņi ir kodols, pie kura laika gaitā pievienojās Kristīne Vītola, Monta Megija Igaune. „Akcents” ikdienā neskanētu tik akcentēts bez Ingas Sarkanes klavieru un muzikālā pamudinājuma. Ansambli regulāri pavada basa ģitāras skaņas Mārtiņa Jaunzema izpildījumā.

          Ansamblis „Akcents” iekļauts Baltijas akordeonistu orķestrī „Baltic Tremolo”, kurā apvienojušies akordeonisti no Šauļiem, Pērnavas, Abjas, Limbažiem un Ulbrokas. Kopā ar orķestri, „Akcents” 2011.gadā piedalījās Pērnavas 29.akordeona mūzikas festivālā. 2012.gada septembrī orķestra „Baltic Tremolo” sastāvā ansambļa „Akcents” dalībnieki devās uz starptautisko akordeonistu orķestru konkursu Itālijas pilsētā Lanciano, mājās pārvezdami „Grand prix”.

back to top