ziemas-foto-majaslapai7.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ģimeņu veselības diena Kandavā

26.01.2019 10:00 - 15:30

dsc_0076.jpg2019.gada 26.janvārī Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas telpās, Skolas ielā 10, Kandavā norisinājās Ģimeņu veselības diena, projekta “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā” ietvaros.

Ģimeņu veselības dienā tika piedāvātas gan meistarklases ar SIA „Veselības centrs 4” uztura speciālisti Gunu Rijkuri, gatavojot dažādas veselīgas receptes, gan iespēja ar bioimpedances metodi veikt ķermeņa uzbūves izmeklēšanu.

Arī Diāna Zande vadīja saistošas lekcijas vecākiem, kuru ģimenēs aug bērns, lai izprastu viņu uzvedību, attīstību un kā sekmēt labas attiecības ģimenē un konstruktīvi risināt konfliktus, kā arī par pareizu laika sadalījumu.

Visas dienas garumā bija pieejamas dažādas fiziskās aktivitātes bērniem kopā ar vecākiem.

Interesentiem bija iespēja doties uz paraugdemonstrējumiem pilates un zumbas nodarbībās, kuras bija kupli apmeklētas.

Paralēli šīm veselības aktivitātēm skolas pagalmā strādāja Ronald McDonald House Charities Latvija pediatru autobuss, kurā pēc iepriekšēja pieraksta konsultēja bērnu acu ārsts un neirologs. 

Bērnu veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs (MVAC) ir speciāli aprīkots transporta līdzeklis, kurā kvalificēti ārsti - speciālisti brauc uz Latvijas pilsētām un nodrošina bērniem primāro medicīnisko aprūpi. Veselības busa darbības mērķis ir padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem un nodrošināt regulāras bezmaksas primārās medicīniskās aprūpes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

Bērnu veselības buss jau vairāk kā 3 gadus sadarbojas ar Bērnu Klīniskās Universitātes Slimnīcu (BKUS): “RMHC Latvija” nodrošina tehnisko un materiālo bāzi, lai BKUS speciālisti varētu veikt savu profesionālo darbu tajos Latvijas novados, kur tas ir nepieciešams. 

Kandavas novada dome īsteno projektu „Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”, Nr.9.2.4.2/16/I/080 un tā mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem visiem Kandavas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot aktivitātes Kandavas novadā.

Projekta ietvaros slimību profilakses pasākumu īstenošanai tiks īstenotas 9 aktivitātes, aptverot atkarību mazināšanu, sirds asinsvadu slimību profilaksi un garīgās veselības profilaksi. Bet veselības veicināšanas pasākumu īstenošanai tiks īstenotas 25 aktivitātes, aptverot garīgās veselības veicināšanu, reproduktīvās veselības veicināšanu, fiziskās aktivitātes, popularizējot vasaras un ziemas sporta veidus, kā arī rīkojot veselīga uztura seminārus.

Projekts tiks realizēts laika periodā no 2017. gada 7. jūnija līdz 2019. gada 30. decembrim, iesaistot dažādās aktivitātēs vismaz 1443 Kandavas novada iedzīvotājus.

Kopējās projekta izmaksas ir 100829,00 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 85704,65 EUR apmērā un valsts budžeta finansējums 15124,35 EUR apmērā.

Februārī tiek plānotas slēpošanas un slidošanas nodarbības, ja būs atbilstoši laikapstākļi, kā arī citas aktivitātes. Datumi un vietas tiks precizēti.

Tā kā ir apstiprināti Veselības projekta grozījumi, intensīvi tiek plānotas aktivitātes šim gadam. Sekojiet līdzi informācijai mājaslapā www.kandava.lv .

 

lv_id_eu_logo_ansamblis_esf_rgb.jpg

Projekta Nr.9.2.4.2./16/I/080 “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā”

Informāciju sagatavoja: Inita Tamsone, Kandavas novada domes projektu vadītāja

back to top