vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas kafijas svētkiem- 10`

26.10.2019 12:00

26. oktobrī norisinājās jau 10. Kafijas svētki. Kafija, īpaši Kandavas Ozolzīļu kafija tika godināta dažādos veidos un Kandavas vietās.

Tūrisma informācijas centrs piedāvāja apskatīt Jāņa Kamerāda fotoizstādi, piedalīties bišu vaska sveču darbnīcā, fotografēties fotostūrītī, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē pa Kandavu. Turpat blakus "PūraLādē" bija pieejami dažāda veida gardumi - gan pašmāju gardumi, gan austrumu saldumi, gan dzērieni.

Jau ienākot Kandavas kultūras namā valdīja kafijas smarža. Uzreiz pie kases "'Trakais Kaffee" piedāvāja netradicionālus kafijas veidus, kurus izvēlēties palīdzēja laimes rats. Šoreiz plašu apmeklētāju uzmanību piesaistīja ozolzīļu kafija - svētku laikā tika nogaršoti vismaz 20 litri ozolzīļu kafijas! Bet tehnikuma audzēkņu un pasniedzēju veidotos gardumus vēlējās nogaršot gandrīz katrs - bez stāvēšanas rindā pie gardumiem netikt! Kandavas kultūras nama mazā zāle šoreiz bija pārvērtusies par Kafijas staciju - fonā skanot muzikantam, klausīties un mācīties par kafiju varēja ikkatrs!

Kā vienmēr, uzmanīju piesaistīja vokālā ansambļa "Do-re-mi" uzstāšanās, kā arī tikšanās ar mākslinieci Baibu Briedi. Savus spēkus zīļu lobīšanā varēja izmēģināt katrs, piedaloties "Zīļu Mačā". Laiku pavadīt sarunās par kafijas nozīmi uzturā ar Lolitu Neimani un astroloģijas saistību ar uzturu ar Ediju Spāri, bija iespējams Tērzētavā.

Kultūras nama sētā īpašu kafiju piedāvāja mežstrādnieki, bet blakus tehnikuma audzēkņu kafejnīcai bija iespējams atrast Zīļu karali.

Kā ierasti Kafijas svētkos tika godināti čaklākie zīļu vācēji. Šogad čaklākā bijusi K.Mīlenbaha vidusskolas 1.b klase, kas saņēma galveno balvu- ceļojošo kausu un 200 eiro transporta izdevumiem ekskursijai. Otro vietu ieņēma Baiba Velša, salasot 20 kg zīļu, bet trešajā vietā- Kandavas Reģionālās vidusskolas 3.klases komanda.

Svētku noslēgumu pagodināja Mārtiņš Rītiņš ar ''Šokolādes sprādzienu".


Galerija 1

Galerija 2
back to top