kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpg

PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas, Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadi pārrunā sadarbības iespējas uzņēmējdarbības veicināšanai

03.02.2016 10:00

3.februārī Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts viesojās Talsu novada domē, kur notika vairāku pašvaldību vadītāju un attīstības nodaļu pārstāvju tikšanās ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa inkubatoru nodaļas vadītāju Lauru Očagovu, lai pārrunātu Talsu biznesa inkubatora attīstību un kaimiņu pašvaldību sadarbības iespējas.

Tikšanās laikā Talsu novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Baiba Lorence prezentēja Talsu biznesa inkubatora nākotnes ieceres, pievienojoties LIAA biznesa inkubatoru tīklam un aicinot uz sadarbību četras tuvāko novadu pašvaldības- Kandavas, Rojas, Dundagas un Mērsraga.

Savukārt, L.Očagova informēja, ka šobrīd LIAA gaida MK noteikumus, kas dos startu projekta pirmajai kārtai - Biznesa inkubatoru attīstīšanai visos nacionālās nozīmes attīstības centros, t.i. valsts lielākajās pilsētās. Savukārt otrajā kārtā ir plānota inkubatoru filiāļu izveidošana.

Uzņēmējam, kas tikko sper pirmos soļus biznesa vidē, īpaši svarīgs ir atbalsts. Plānots, ka Biznesa inkubatorā komersants varēs saņemt ne tikai attīstībai nepieciešamās konsultācijas, konsultācijas par iespējām piesaistīt finansējumu uzņēmējdarbības attīstīšanai (investīcijas, granti, Eiropas Savienības finansējums, kredīti u.c. iespējas), bet arī telpas un to aprīkojumu, kā arī pamatpakalpojumus uzņēmējdarbības veikšanai (tai skaitā, biroja darba organizēšanas, grāmatvedības, juridiskos un personāla atlases pakalpojumus, biznesa vadības (atbalsta) konsultācijas u.c.).

back to top