kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Noslēdzies skolēnu konkurss “Cildens mans novadiņš”

21.11.2019 11:00

dsc_0017_0.jpg21. novembrī Kandavas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrāNagla pulcējās 8.-9.klašu skolēni no visām Kandavas novada skolām, lai piedalītos ikgadējā konkursā “Cildens mans novadiņš” noslēguma pasākumā.

Pasākumu ar muzikālu svētku sveicienu atklāja Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas popgrupa  “Abaviņa”. Konkursa dalībniekus sveica Kandavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Liene Šnikvalde.

Šī gada tēmas „Gada jaunumi Kandavas pilsētā un pagastos”  ietvaros tika apzināti pagastu un pilsētas notikumi, apskates objekti, ēkas, uzņēmumu un personību sasniegumi pēdējā gada laikā.

Dienas pirmajā pusē jaunieši pildīja pirmo konkursa uzdevumu- orientēšanās pa Kandavu, kurā tika meklēti un aprakstīti šī gada laikā tapušie apskates objekti pilsētā, piemēram, dzeja uz vecpilsētas namu fasādēm, mozaīkas gliemezis pilsētas centra skvērā vai informācijas stends pie bijušās Kandavas slimnīcas. Vislabāk ar objektu meklēšanu veicās Kandavas Reģionālās vidusskolas komandai, otrajā vietā atstājot Zantes pamatskolas komandu, bet trešajā vietā ierindojās Vānes pamatskolas komanda.

Noslēgumā katra komanda prezentēja šī gada jaunumus pagastā un pilsētā. Tika prezentētas gan personības, kā Ieva Anna Stepiņa un Kristīne Elksnīte, gan lauksaimnieki un uzņēmēji- z/s “Ošenieki”, z/s “Lapsas”, “Stādu darbnīca”, “Tēviņu mājas vīns”, gan jaunizveidotas būves un objekti, kā Rūmenes muižas jaunuzceltā koncertzāle “Kūts”, parks pie Kandavas K.Mīlenbaha vidusskolas, naktsmītne “Plosti”, asfaltētais Cēres ceļš, kā arī citas lietas, piemēram, autobusa pieturas pārvērtības Vānē un jauniegūtie tautas tērpi Zantē.

Kā ierasts, arī šogad katra komanda saņēma gardu pateicību no pagastu pārvaldniekiem un Izglītības pārvaldes.

back to top