faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Par krusas un vētras postījumiem Kandavas novadā12.08.2019

Pamatojoties uz  Kandavas novada lauksaimnieku iesniegumiem par iznīcinātajiem vai daļēji iznīcinātajiem sējumiem un stādījumiem, 25. jūlija  Kandavas novada domes sēdē tika pieņemts lēmums vērsties pie ZM ar lūgumu LR Ministru kabinetam izsludināt ārkārtēju situāciju Kandavas novada administratīvajā teritorijā saistībā ar 2019. gada 11. jūnijā spēcīgā negaisa radīto situāciju lauksaimniecībā, kas būtiski apdraud saimnieciskās darbības drošību Kandavas novadā un noteikt atbalsta pasākumus šīs situācijas pārvarēšanai Kandavas novadā.

    Domes lēmums kopā ar lauksaimnieku iesniegumiem un cietušo lauku fotogrāfijām  tika nosūtīts gan ZM atbildīgajām personām, gan uz Ziemeļkurzemes  reģionālo lauksaimniecības pārvaldi, kura reaģēja nekavējoties. LAD Ziemeļkurzemes RLP vadītāja Juzefa  Kļava  informēja, ka cietušo lauksaimnieku iesniegumi ir saņemti, apkopoti un pievienoti platību maksājumu lietām. Viņa norādīja, ka valdība šogad, 12. februārī, izskatot Zemkopības ministrijas informatīvo ziņojumu “Par lauksaimniecības platību apdrošināšanas sistēmas pilnveidošanu”, lēma, ka zemkopības ministram, ņemot vērā lauksaimniecības sējumu, stādījumu un dzīvnieku apdrošināšanas iespējas, kā arī atvieglojumus finanšu uzkrājumu veidošanai, turpmāk Ministru kabinetā neiesniegt jautājumus par dabas apstākļu svārstību dēļ nodarīto zaudējumu atlīdzināšanu lauksaimniekiem. 

printēt Lasīt visu ziņu

Ieva Annija Stepiņa atgriezusies no Eiropas Jaunatnes Olimpiādes ar 6.vietu šķēpa mešanā30.07.2019

Baku noslēgusies Eiropas Jaunatnes Olimpiāde, kurā startēja arī 34 Latvijas sportisti, tai skaitā mūsu skolas audzēkne Ieva Annija Stepiņa, kura tika iekļauta 11 Latvijas vieglatlētu sastāvā. 

Kā jau iepriekš tika informēts, Ieva startēja savā pamatdisciplīnā - šķēpa mešanā un spēja kvalificēties finālsacensībām, kas notika 26.jūlijā.  Ieva finālam kvalificējās ar astoto rezultātu, bet finālā spēja izcīnīt augsto 6.vietu ar rezultātu 48.38 metri.  Ievas izcīnītā  6.vieta kopā ar Dmitriju Ļašenko ( 400m/b) un Edvīnu Hadakovu ( trīssolis), ir augstākais rezultāts no Latvijas vieglatlētu komandas.

 Pavisam Latvijas delegācijai izcīnīta viena bronzas medaļa - Kasparam Bondarenko grieķu-romiešu cīņā, viena piektā vieta džudo un trīs sestās vietas augstāk minētajiem vieglatlētiem. 28.jūlija rītā Ieva atgriezās no Baku, bet sacensību sezona vēl ar to nav beigusies. 3.augustā vēl starts Latvijas izlases komandā, U-18 grupā, Baltijas valstu mačā Viļņā. 

printēt Lasīt visu ziņu galerija (2)

Noslēgusies iedzīvotāju aptauja “Par administratīvi teritoriālo reformu Kandavas novadā” 05.08.2019

Kandavas  novada iedzīvotāju aptauja “Par administratīvi teritoriālo reformu Kandavas novadā” notika no š.g. 1. līdz 29.jūlijam.

Aptauju organizēja 2019.gada 27.jūnija domes sēdē apstiprināta komisija: komisijas priekšsēdētāja Anita Dundure, sekretāre Iveta Ķevica, komisijas locekles: Signe Ezeriņa, Kristīne Lukšane un Gunta Gūtmane.

Iedzīvotāji savu viedokli uz jautājumu “Vai Jūs atbalstāt Kandavas novada kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu”” varēja paust, aizpildot veidlapas un iemetot tām paredzētās balsošanas kastēs visos pagastos un  Kandavas pilsētā: Sporta hallē, Domē, Tūrisma informācijas centrā, Sociālajā dienestā un no 15.jūlija arī Kandavas komunālajos pakalpojumos.

Viena mēneša laikā aptaujā piedalījušies 348 respondenti un iegūts šāds rezultāts: par Kandavas novada, kā patstāvīgas Latvijas Republikas administratīvās teritorijas saglabāšanu, nobalsojuši  290 (83%) respondentu,  pievienošanos Tukuma novadam atbalsta  49 (14 %)  respondenti, savukārt  9 (3%)  respondentu viedoklis nav saprotams un  veidlapas uzskatāmas par nederīgām.

printēt Lasīt visu ziņu

Vai esam pārmaiņu priekšā?06.08.2019

Vasara savas saulainās un reizēm netik saulainās dienas vērš uz rudens pusi, tādēļ jāsteidz paveikt darbus, kas darāmi vasarā. Ir iesākušies ūdenssaimniecības sistēmas paplašināšanas būvdarbi, kanalizācijas un ūdensapgādes tīklu izbūvei Kandavā. Darbi plānoti tā, lai netraucētu satiksmi uz skolu. Projekts noslēgsies 2020. gada pavasarī. Septembrī promenādes rotaļlaukums iegūs jaunu aprīkojumu, savukārt, vecais tiks demontēts un uzstādīts kādā no daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Visbeidzot esam sagaidījuši Cēres ceļa būvniecības darbu noslēgumu un ir gandarījums par paveikto! Turpinām izcīnīt ceļa uz Saldu asfaltēšanu, un ja ļoti grib, tad arī izdodas!

Esam pamanīti Latvijā un pasaulē ar savu vecpilsētas šarmu un gleznaino apkārtni, lauku viesmīlīgajām sētām, pilīm un muižām, tāpēc jo īpaši jāpiedomā pie aktīvā tūrisma piedāvājuma. Jauna slota tīri slauka, jaunie Tūrisma informācijas centra speciālisti strādā pie jaunu maršrutu izveides ģimenēm ar bērniem, ķērušies klāt Čužu purva takas uzlabošanai, lai nebūtu jākaunas, ka takas apmeklētāji maldās pa neizbrienamām vietām. Cenšamies uzpost arī pilsētas fasādes, un pateicoties labvēlim, īstenam sava novada un Latvijas patriotam, iegūsim apgleznotas sienas vēl trīs vecpilsētas ēkām. Drīzumā uzsāksies darbi arī pie Pulvertorņa jumta remonta un laivu piestātnes pie Abavas tilta ierīkošanas. Mums prieks par sava novada ļaužu čaklumu un radošumu. Viesojoties novadā un vērtējot mūsu pagastu un pilsētas sakoptākās sētas, darbīgākos uzņēmējus un radošākos cilvēkus, izjūtam viņu mīlestību pret darbu, vēlmi dzīvot skaistāk un labāk, gūstam pozitīvas emocijas un prieku.

printēt Lasīt visu ziņu

Teniss mani notur pie veselības!06.08.2019

No 29.jūnija līdz 6.jūlijam Ungārijas pilsētā Budapeštā norisinājās Eiropas veterānu čempionāts galda tenisā, kurā labu sniegumu uzrādīja kandavniece Austra Birzniece.

Sieviešu dubultspēlēs 70+ grupā, Austra kopā ar Karine Seyranyan no Vācijas ieguva augsto otro vietu gandarījuma turnīrā.

Piedāvājam interviju ar Austru Birznieci.

Droši vien daudziem kandavniekiem, izlasot šo ziņu, bija liels pārsteigums, ka tu tik aktīvi nodarbojies ar sportu, precīzāk galda tenisu?!

Jā, dažs labs nāca man klāt, vaicājot, kādu piķi tad es par šo uzvaru esmu dabūjusi. Man uz to bija atbilde un pretjautājums- piķi nedabūju, bet vai zināt, cik es iztērēju, lai uz šo čempionātu aizbrauktu?!

Galda teniss jeb pingpongs ir viens no populārākajiem sporta veidiem pasaulē, kā arī jaunākais no pasaulē pazīstamākajiem sporta veidiem. Cik gadus tu jau nodarbojies ar pingpongu?

Jāsaka tā, kad mēs bijām mazi, tēvs mums Valdeķos, kur tolaik dzīvojām, uztaisīja no koka galdu, tīkliņa vietā salika ķieģeļus un no finiera izgrieza lāpstiņas. Neatceros, kur un kā, bet dabūjām vienu tenisa bumbiņu, tā pat vairs nebija tenisa bumbiņa, bet Ago līme, jo tolaik visu līmēja ar šo līmi. Spēlējām četratā, skrējām ap to galdu, kas stāvēja laukā saulē un lietū, bijām ap galdu visriņķī ieskrējuši dziļu bedri. Vēl atceros, ka reiz Aizdzires skolā, kāds jautāja, kurš zina, kas ir galda teniss. Es sacīju, ka zinu. Vai tev rakete ir? Sacīju, ka ir, bet ar to nevar spēlēt ārpus mājas. Tad man iedeva raketi un piedalījos sacensībās Kandavas internātskolā. Atklāti jāsaka, biju riktīgs zābaks, pat neatceros, kā mums tur gāja… un ar to arī viss toreiz izbeidzās.

printēt Lasīt visu ziņu

Ar 1.augustu stājas spēkā jaunā apsaimniekošanas maksa01.08.2019

SIA AAS “Piejūra”  atgādina ka, kā jau iepriekš tika izziņots, 27. jūnijā, līdz ar pēdējo pašvaldības domes sēdi, tika pieņemts lēmums, mainīt nešķirotu sadzīves atkritumu (NSA) apsaimniekošanas maksu, kas stājas spēkā šodien (2019. gada 1. augustā).

No 1. augusta NSA apsaimniekošanas maksa ir 15,90 EUR/m3 (ar PVN).

Apsaimniekošanas maksas palielināšanās neietekmēs iepriekš noslēgto līgumu darbību!

printēt Lasīt visu ziņu

Bez strīdiem jau neviens neiztiek!06.08.2019

19.jūlijā viesojāmies Vānes pagasta “Pērlēs”, kur zelta kāzu jubileju svinēja Ligita un Uldis Ezerkalni.

Pēc 50 kopdzīves gadiem pāris, svinīgā ceremonijā atjaunoja laulību solījumus, solot viens otram mīlestību, uzticību un cieņu. Ezerkalnu ģimeni nozīmīgajā dienā sveica Kandavas novada domes priekšsēdētājas vietniece Gunda Cīrule un Kandavas novada Vānes pagasta pensionāru biedrības “Vānes mežrozīte” vadītāja Vija Dembovska. 

Kur esat dzimuši, auguši?

Ligita: Esmu aizupniece, te piedzimusi, uzaugusi. Visu mūžu esmu nodzīvojusi Aizupes pagastā. Liepniekos esmu piedzimusi, vēlāk ģimene pārcēlās dziļāk laukos uz Āķibiem, līdz 1985. gadam, kad pārcēlāmies uz šo māju.

Uldis: Esmu dzimis Valdeķos, tur arī skolu pabeidzu. Astoto klasi Zemītē. Tad aizgāju uz Cīravu, tur nomācījos gadu. Devos armijā, bet no armijas atnācu te.

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top