vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandava - Latvijas dabas galvaspilsēta 201524.07.2015

kandava_latvijas_dabas_galvaspilseta_2015.jpg

2015.gadā Kandava pamatoti varēja sevi dēvēt par Latvijas dabas galvaspilsētu, jo gan Gada dzīvnieks, gan Gada augs bija redzami novada ģerbonī.

Latvijas dabu mīlošo cilvēku biedrības nominējušas 2015. gada dabas simbolus. Pavisam šo simbolu ir astoņi, bet divi no tiem ļoti cieši skar Kandavas novadu. Par Gada dzīvnieku Latvijas Dabas muzejs nominējis mežacūku un šis dzīvnieks, tikai vīriešu dzimtē - mežakuilis ir viens no Kandavas novada ģerboņa simboliem. Mežakuilis ir spēka, varenības, neatlaidības un neskartās dabas simbols. Otrs mūsu novada ģerboņa simbols ir krūmu čuža jeb „klinšrozīte”, kas šogad nominēta par Gada koku. Latvijā savvaļas krūmu čuža ir viens no retākajiem un apdraudētākajiem augiem, tā aug tikai Abavas palienē pie Kandavas Čužu purva teritorijā. Tas ir iemesls, lai lepotos.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top