kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSestdiena 06.06.2020
Ingrīda, Ardis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Dabas mīļotāju un tūrisma sezona ir sākusies13.05.2019

Līdz ar saules stariem ir modusies daba un cilvēki ir sākuši rosīties. Pēc Lielās pavasara talkas, ir sakoptas mūsu novada skaistās vietas, lai varam pienācīgi gaidīt ciemos viesus. 1. maijā tradicionāli ir iesākusies tūrisma sezona, un arī šogad tā sākās ar stādu tirdziņu Bruņinieku pilskalna pakājē un Gliemeža modināšanu, kas veidots iepriekšējo gadu mākslas plenērā un nu vietu atradis skvērā pie mozaīkas sienas. Neskatoties, uz gandrīz neiespējamo, esam panākuši, ka tradicionāli arī šogad maijs iesākas ar kartinga sacensībām Kandavas kartodromā. Jātur vien īkšķi, lai veselais saprāts uzvar, un trases darbība atkal nebūtu jāpārtrauc.

Maijs ir arī Mākslas un patriotu mēnesis. Priecājamies, ka tieši 4. maijā, dienā kad Latvija atzīmē Neatkarības deklarācijas pasludināšanu, mēs uzņēmām novada saimē 60 aizvadītajā gadā dzimušos bērniņus, un tradicionāli klājām Balto galdautu uz kopīgā saimes galda. Gribu novēlēt visiem novada iedzīvotājiem saglabāt sirdīs mīlestību pret savu valsti un piederības sajūtu savam novadam, neskatoties uz iespējamajām piespiedu reformām, kad var nākties mainīt novada robežas un zaudēt savu identitāti, kļūstot par pilienu jūrā.

Kandava ir mākslinieku oāze, kur katrs var veldzēt dvēseli zem ziedoša ceriņu krūma šarmantajās vecpilsētas ielās, un tieši tāpēc Kandavas pilskalnos un Abavas senlejā tiekas mākslas un dabas baudītāji, lai iemūžinātu šo skaistumu savos mākslas darbos. Tieši tāpēc Kandavā 9. maijā tiks atzīmētas Mākslas dienas kopā ar skolu jaunatni, un šajā vasarā tiks rīkoti divi mākslas plenēri. Jūnijā tas būs profesionālo gleznotāju mākslas plenērs Ilzītes Grinbergas vadībā, bet jūlijā, kā jau ierasts ar jaunām idejām un piedāvājumiem darboties kopā aicinās Mākslas plenērs Lindas Romanovskas vadībā.

Pavisam drīz svinēsim Kandavas novada svētkus, kas šogad norisināsies novadnieku zīmē. Kopā ar mūsu kultūras un sporta darbiniekiem, jauniešiem, mākslas ļaudīm un uzņēmēju atbalstu, svētki solās būt gana interesanti un visām gaumēm atbilstoši. Paldies visiem par idejām, ieguldījumu un nenovērtējamo darbu svētku radīšanā! Svētki rada prieku, bet prieks vairo labas domas un daudz smaidu! Vēlot visiem pozitīvu noskaņojumu gan svētkos, gan ikdienā, smeļoties saules enerģiju un zemes spēku!

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top