kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgPiektdiena 03.07.2020
Verita, Everita, Benita, Sulamīte

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Lai Jaunajā gadā veiksme, spēks un izturība, darot labus darbus!06.01.2020

Ir sācies Jauns gads, jauns posms mūsu dzīvēs, katram savs un tajā pašā laikā, mums visiem kopīgs! Esam jaunu darbu sākumā, ir jāvirzās uz priekšu, izvērtējot aizvadītā gada kļūdas.

Neskatoties uz saspringto aizvadītā gada budžetu, kad nācās pārņemt internātvidusskolas uzturēšanu, kas prasīja lielu finansiālo ieguldījumu, ir paveikts daudz labu darbu, piesaistot projektu un fondu finansējumu. Esam izveidojuši jaunus tūrisma objektus un rekonstruējuši jau esošos, labiekārtojuši dažādus objektus, ēkas un vietas, sakārtojuši ceļus, uzsākuši ūdenssaimniecības un siltumapgādes projektus. Tomēr ne visu var paveikt, lai kā gribētos. Pa kādam jaunam objektam centīsimies izveidot arī šajā gadā!

Priekšā sarežģīts un saspringts laiks, jo tieši tagad izšķirsies - būt, vai nebūt Kandavas novadam! Tāpēc atbildība, smags darbs un centieni paveikt visu iespējamo pēc labākās sirdsapziņas ir divtik nozīmīgi. Janvāra nogalē tiks apstiprināts 2020. gada budžets, kas ir katras pašvaldības galvenais plānošanas dokuments un galvenais instruments funkciju veikšanai. Līdz ar budžetu tiek sastādīts arī investīciju plāns, kurā esam plānojuši Skolas ielas un Lāčplēša ielu sakārtošanu. Iepriekšējā stāvoklī tiks sakārtotas arī ielas, kurās norisinās ūdenssaimniecības projekts.

Katrā novada pagastā ir paredzēti lielāki vai mazāki darbi, kurus prioritārā secībā savām konsultatīvajām padomēm ieteica paši pagasta ļaudis. Daudz ieteikumu saņēmām iedzīvotāju sapulcēs. Ar sociāli ekonomisko plānu 2020. gadam varēsiet iepazīties pēc budžeta apstiprināšanas.

Katru gadu ar dažādu sociālo pakalpojumu un pabalstu palīdzību, atbalstām novada iedzīvotājus, kuri nonākuši grūtā situācijā. Nozīmīgu daļu budžetā aizņem dažādi Ministru Kabineta noteikumi, kuru rezultātā pašvaldībām palielinās saistības. Algu palielinājums izglītības darbiniekiem, finansējuma samazināšana 1.- 4. klašu skolēnu ēdināšanai, kur pusi nāksies segt pašvaldībai. Pašvaldības vairs nesaņems dabas resursu nodokli, kas bija svarīgs finansējums komunālajai saimniecībai virsūdeņu un notekūdeņu attīrīšanai. Finanšu samazinājums gaidāms arī ceļu uzturēšanas nozarē.

Daudz domājam par kultūras un sporta pilnveidošanas iespējām, cenšamies ieviest jaunas tradīcijas, lai mūsu novada ļaudīm un viesiem būtu iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku. Esam ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, un man ir liels prieks un gandarījums par mūsu bērnu un jauniešu kolektīvu dalību šajos, latviešiem tik nozīmīgajos svētkos.

Mums visiem kopā darāmā ir ļoti daudz, tādēļ vēlos pateikties par jūsu atbalstu novada dzīves veidošanā un aktivitāti novada saglabāšanā!

Jūsu,

Inga Priede,

Kandavas novada domes priekšsēdētāja

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top