vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgPiektdiena 03.07.2020
Verita, Everita, Benita, Sulamīte

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Pavasaris – gaismas nesējs dabā un cilvēku prātos!04.03.2020

Marts nāk ar gaismu rītos, kad cilvēks dodas uz darbu, un saglabā gaismu, ejot mājup no darba. Gaisma apņem ne tikai debesjumu un dabu, bet arī cilvēku prātus. Gribas ticēt, ka tā notiek! Ka līdz ar saules un gaismas atnākšanu, beigsies tumsas un pilnmēness negatīvā, ilgstošā ietekme uz cilvēka psihi.

Dzīvot pasaulē ir skaisti, ja blakus ir debesis., māca teologs Juris Rubenis. Bet cik bieži cilvēks paceļ acis uz debesīm? Nav taču laika. Stress. Krīze. Neziņa. Nedrošība. Bailes pazaudēt darbu. Bezdarbs nospiež pie zemes, liek ierauties sevī un liedz ieraudzīt brīnumu, kas tepat blakus. Pūpolkokā - latviskajā atdzimšanas kokā. Pastāv kādi neredzami spēki, kas sasalušajā zemē sakņu spurgaliņām liek sajust dzīvības dziņu un uz ledainiem zariem uzziedināt sudrabotos pūpoliņus.

Zemes un saules spēks, kas ielikts katrā zāles stiebrā, kas liek puķēm pacelt galvas, ceļ augšup arī mūsu sirdis. Ar katru jaunu pūpolaitiņu, saules stariņu, balta sniegputeņa apstākļos mēs, it kā no jauna iegūstam debesis. Viss aug un cenšas uz augšu. Arī pūpols. Un cilvēks. Pretī saulei, pretī debesīm. Kārlis Skalbe sacījis: “Nenodosimies pārāk zemes rūpēm, lai neaizmirstam debesis. Kam nav savu debesu, tam nav arī savas zemes”. Ticam - un mums izdosies!

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top