kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgPiektdiena 18.09.2020
Liesma, Elita, Alita

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Sācies dabas atmodas laiks!08.04.2019

Ir sācies sulu tecināšanas laiks, atgriežas gājputni, tuvojas Lieldienas un mostas daba. Vienlaicīgi ar dabas atmodu, vērojama rosība mazdārziņos un zemnieku saimniecībās. Aizejošais sniegs ir atklājis daudz piedrazotu vietu, ko cenšamies sakopt un satīrīt, rīkojot sakopšanas talkas. Skumji, ka ir cilvēki, kas atstāj aiz sevis nekārtību, savus radītos atkritumus aizvedot uz tuvējo mežu, vai atstāj tos, kur pagadās. Katru gadu tiek savāktas neskaitāmas tonnas atkritumu no ceļmalām, mežiem un atpūtas vietām. Vēlos aicināt nekārtību radītājus cienīt citu darbu, un padomāt par radītajām sekām dabai un visai apkārtnei.

Līdz ar pavasara atnākšanu, radusies pozitīva enerģija, ko mūsu iedzīvotāji, kolēģi, uzņēmēji cenšas izmantot, lai vairotu prieku, skaistumu, aktivitātes sev un citiem. Patiess prieks, ka Kandava aizvien vairāk piesaista tūristus, un radījusi interesi, aizvien vairāk cilvēkiem, īpaši darbīgām jaunām ģimenēm, kas izvēlas Kandavu par savu turpmāko mājvietu. Tādēļ turpinām aktīvi strādāt pie dažādiem labiekārtošanas projektiem, lai ar maziem līdzekļiem spētu izveidot aizvien jaunas un interesantas atpūtas vietas, kā arī sakārtotu mūsu kultūras un tūrisma objektus.

Bez problēmām neiztikt, jo valdība uzspiež veikt skolu tīkla optimizāciju, bet gribu nomierināt pagastu ļaudis, ka pagaidām lauku skolas aizslēgtas netiks. Tās tiks pārveidotas tā, lai saņemtu pietiekošu finansējumu. Pārskatām arī citu iestāžu darbību, lai panāktu vēlamo efektu. Ar prieku gatavojamies svētkiem – Lieldienām, novada svētkiem, kuri šogad solās būt īpaši interesanti kopā ar bijušajiem un esošajiem novadniekiem. Līgo svētki, pagastu svētki, vēl un vēl….jo prieks rada prieku, un noslāpē negācijas.

Noslēgumā gribu pateikt paldies politiski represētajiem novadniekiem, skolu jaunatnei un visiem, kas atnāca un pieminēja genocīdā pret latviešu tautu cietušos, kuriem toreiz pirms 70 pavasariem, 25. marta nakts pārrāva bērnību zem Latvijas debesīm. Sibīrijas bērni nu paši izaudzinājuši bērnus un mazbērnus, bet atmiņas par zaudēto bērnību nepārstās smelgt, tāpat kā nevar kokam aizaugt rēta, cirsta pavasara Māras dienā, tā nevar aizmirst baisos notikumus.

Gaišu pavasari vēlot,

Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede

( priekšsēdētājas uzruna informatīvā izdevuma "Kandavas Novada Vēstnesis" aprīļa numurā)

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top