kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Pirmdiena 25.01.2021
Sigurds, Zigurds

Kandavas novada vēstnesis

Slimību ārā, veselību iekšā!02.04.2020

Šāds Pūpolsvētdienas skaitāmpants lieti noder šobrīd, kad pats svarīgākais ir atbrīvoties no uzbrūkošā  koronvīrusa Covid – 19. Mums visiem ir jābūt gana stipriem, piesardzīgiem un pozitīvi noskaņotiem. Atkārtoti gribu lūgt un atgādināt: Esam atbildīgi! Ievērojam drošības pasākumus! Paldies visiem ziņotājiem, kam radušās aizdomas par pašizolācijas neievērošanas pārkāpumiem. Informēju, ka nav konstatēti ļaunprātīgi pārkāpumi, un pamatā visi cenšas ievērot noteikumus! Sargāsim sevi un citus, tikai tā mēs varam paglābt savus tuviniekus, kaimiņus, kolēģus un visus iedzīvotājus no briesmīgās sērgas ar tālejošām sekām.

Tuvojas Lieldienu laiks, latviešiem Lieldienas bija laiks, kad klēts jau bija iztukšota, un laiks, kad sākās pavasara darbi. Savulaik ar rituālām darbībām zemnieki mēģināja palīdzēt zemes atmodai un laikus nodrošināt zemes auglību, kā arī veicināt tās svētību. Ticējums vēsta, ka Lieldienu rītā ir agri jāceļas, lai redzētu, kā saulīte rotājas, un jāmazgājas tekošā ūdenī, kas tek pret sauli. Tas ir maģisks šķīstīšanās rituāls, kas palīdz iegūt možumu, gaišu prātu, veselību un skaistumu. Ticējums tik ļoti noder šajā saspringtajā laikā, mazgāsim, mazgāsim rokas pēc iespējas biežāk un pēc iespējas biežāk – paliksim mājās!

Arī ar olām šajos pavasara svētkos saistītas daudzas tradīcijas un rotaļas. Ola ir saules simbols, ko jau no seniem laikiem uzskatījuši par stiprinājumu un maģisku līdzekli dzīvībai un auglībai. Ticēsim, ka Lieldienu laika dievišķais spēks apturēs visu ļauno, un dos mums izturību un veselību doties ikdienas gaitās. Dos mums spēku un iespēju saglabāt savus uzņēmumus. Būsim saprotoši, vienoti, tādi, kādi esam šobrīd, kopīgi cīnoties par mūsu novada saglabāšanu. Paldies visiem uzņēmējiem, zemniekiem, kas devās protesta akcijā pret neloģisku Administratīvi teritoriālo reformu. Jūs parādījāt milzīgu kopības sajūtu un spēku visas Latvijas mērogā, un mūs sadzirdēja, no mums baidās! Nākamais solis būs dziesmotā revolūcija un smagā tehnika Rīgas ielās…bet līdz tam, kopīgi izcīnīsim cīņu, izskaužot uzbrūkošo vīrusu! Kopā mēs to varam!

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja

 

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Rīgas plānošanas reģionsPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top