vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSestdiena 04.04.2020
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Tādā dīvains un satraukuma pilns laiks….10.11.2019

Var jau būt, ka tumšajā rudens laikā, domas kļūst drūmākas un situācijas šķiet dramatiskākas, bet realitāte rāda, ka īpaši par ko priecāties nav! Skatoties uz valstī notiekošo, pārņem bezcerības sajūta. Notiek tāda kā izrēķināšanās ar pašvaldībām un iedzīvotājiem, samazinot finansējumu nākamā gada budžetā gan ceļu uzturēšanai, gan dabas resursu nodoklim, gan skolēnu ēdināšanai. Skolotāji un mediķi ir vīlušies, nesagaidot cerēto un solīto algas pielikumu. Attīstība tiek apturēta, jo daudzas pašvaldības tā arī nav saņēmušas aizdevumus projektu īstenošanai, arī attīstības un plānošanas dokumentu izstrāde ir apturēta. Visam kā punkts uz i – ir sasteigtā administratīvi teritoriālā reforma, kas tuvojas straujiem soļiem. Tik daudz laika un enerģijas tiek tērēts, lai rastu kaut minimālu dialogu ar varas pārstāvjiem.

Jau pavisam drīz – 7. novembrī Saeimas deputāti vērtēs jauno administratīvi teritoriālo sadalījumu. Diemžēl, šajā kartē Kandavas novads – pirmais novads Latvijā- vairs nav atrodams. Ministrs Juris Pūce izvērš plašu reklāmu medijos par nodokļu maksātāju naudu, tomēr uz būtiskākajiem jautājumiem atbilžu nav - vai reforma ir tikai politiska rīcība, vai tomēr balstās uz ekonomiskiem aprēķiniem. Tiekoties ar politiķiem dzirdam galvenokārt vienu - tā ir politiska vienošanās! Vai politika nesagraus Latvijas ekonomiku un lauku teritoriju, izskatās, ka tas valdībai patlaban nerūp. Sajūtas ir tādas, ka reģioni tiek iztukšoti ar mērķi, lai nedēļas nogalēs Rīgas kungiem izbraucot pie dabas krūts, ir neviena netraucēts klusums un neskartās dabas košums. Rokas nolaižas, bet tas nedod tiesības padoties, cīnoties par mūsu īpašo novadu, ar tikai tam raksturīgu identitāti! Mūsu – domes vadības uzdevums ir cīnīties līdz galam, ko arī darām! Sarunas, sarunas, sarunas – kamēr apniksim ar savu klātbūtni politiskajos gaiteņos un medijos. Ir saprotams, ka latvieša mentalitāte ir ar nokārtu galvu padoties, nospiestiem uz ceļiem augstākas varas priekšā. 

Tomēr, gribu aicināt visus, kam mīļš un dārgs ir mūsu Kandavas novads, doties 7. novembrī uz galvaspilsētu, plkst. 8:00 pie Saeimas ēkas aizstāvēt mūsu tiesības, kopā ar mediķiem un citām Latvijas pašvaldībām,  lai nekļūstam par novārtā pamestu nomali, bez savas attīstības, kultūras, izglītības, uzņēmējdarbības iespējām. Ar prieku gaidīšu ikviena iniciatīvu par dalību protesta akcijā! Zīmīgi, ka protests notiek īsi pirms Lāčplēša dienas, kad savulaik tautas spēks izpaudās drosmē un varonībā. Kļūsim arī  mēs par sava novada un citu Latvijas novadu sargiem! Informācija par dalību protesta akcijā pa tālruni 29186169 (Iveta).

Inga Priede, Kandavas novada domes priekšsēdētāja

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top