kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSvētdiena 12.07.2020
Indriíis, Ints, Namejs

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Pabeigti Kandavas Pulvertorņa jumta glābšanas darbi23.10.2019

Kandavas novada dome īstenojusi projektu “Kandavas Pulvertorņa jumta glābšana”. Projekta mērķis bija atjaunot bojātās Pulvertorņa jumta rietumu plaknes konstrukcijas un jumta segumu, lai to pasargātu no turpmākas ārējo laika apstākļu negatīvās ietekmes un saglabātu valsts nozīmes arhitektūras pieminekli.

Projekta ietvaros tika nomainītas mitruma bojātās Pulvertorņa jumta nesošās konstrukcijas, tās tika demontētas un aizstātas ar jaunām, precīzi atkārtojot būvkoku iesiešanu. Jumta konstrukcija tika veidota atbilstoši 18.gs. tradīcijām. Lai novērstu nokrišņu iekļūšanu Pulvertorņa iekšpusē, tika veikta skursteņa bojātās daļas pārmūrēšana, kā arī tam tika uzlikts nerūsējošā tērauda konstrukcijas jumtiņš ar polikarbonāta stiklu. Dakstiņu klājumam tika izmantoti 120 gadus veci dakstiņi, lai saglabātu kultūras pieminekļa autentiskumu.

Informējam, ka pie Pulvertorņa tiks uzstādītas novērošanas kameras, kas ļaus fiksēt pārkāpumus un pasargāt kultūras pieminekli no vandālisma.

Pulvertorņa jumta rekonstrukcijas darbus veica SIA “Ābols”.

Projekta kopējās izmaksas ir 14 131,60 EUR, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes piešķirtais finansējums 8 000,00 EUR un Kandavas novada domes līdzfinansējums 6 131,60 EUR.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top