vejsparns.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSvētdiena 20.09.2020
Marianna, Ginters, Guntra

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Pabeigti komunistisko represiju upuru piemiņas vietas Matkulē labiekārtošanas darbi18.12.2019

Kandavas novada dome ir īstenojusi projektu “Neaizmirst!”, Nr. 19-08-AL14-A019.2205-000009. Projekta mērķis bija labiekārtot komunistisko represiju upuru piemiņas vietu Matkulē, kas veltīta izsūtītajiem Matkules pagasta iedzīvotājiem.            

Kopumā Latvijas teritorijā ir apzinātas vairāk kā 500 piemiņas vietas, kas veltītas deportāciju, represiju un režīmu upuriem. Piemiņas vietas ir ne tikai vieta, kur pieminēt notikušo, satikties paaudzēm un nodot pieredzētos notikumus, bet arī kā atgādinājums, ka pieredzētās šausmas un atmiņas nedrīkst aizmirst. Deportācijas upuru piemiņas tradīcija, kura izveidojās 80. gadu otrā pusē, kļuva par vienu no Atmodas priekšvēstnešiem. Tieši valsts un pilsoniskās sabiedrības sākotnējās iniciatīvas deportāciju pieredzi padarīja par būtisku latviešu identitātes daļu, ko sociālantropoloģe Vieda Skultāne ir salīdzinājusi ar holokausta lomu ebreju identitātē.            

Pie Matkules piemiņas akmens tika izveidots laukums, kura forma veidota ietveroša, apaļa, harmoniska. Tā laika traģisko notikumu emociju atspulgi redzami laukuma iekšienē ar it kā haotiskiem, neharmoniskiem, pretējiem ceļu, dzelzceļu virzieniem, kas krustojas, saduras un turpinās katrs savā virzienā. Krustpunktos – matkulnieku pēdas Sibīrijā.            

Komunistisko represiju upuru piemiņas vietas labiekārtojuma dizaina meta autore ir Una Ozola – Ozoliņa, tehniskā projekta autore Baiba Beķere. Teritorijas labiekārtošanas darbus veica SIA “AB Būvniecība”, būvuzraudzību veica SIA “LR BŪVE”.

Projekta kopējās izmaksas ir 22 199,02 EUR, publiskais finansējums 19 979,12 EUR un 2219,90 EUR Kandavas novada domes līdzfinansējums.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top