kandavas_promenade_d.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 19.08.2022
Melānija, Imanta

Kandavas novada vēstnesis

Zviedrija - Strengnēsa (Strängnäs)

strangnasmajaslapai.jpgSadarbības līgums parakstīts 2000. gada 22. augustā (šeit), līgums atjaunots 2016. gada 14. maijā (šeit).

Valsts svētki (Karoga diena): 6.jūnijā (1916)

Pilsētas domes priekšsēdētājs: Leif Lindström

Strängnäs pašvaldība (Strängnäs kommun) ir pašvaldība Sēdermanlandes apriņķī Zviedrijas austrumos, pie Mälaren ezera. Strengnēses pašvaldību veido Strängnäs un Mariefred vecpilsētas un Åkers styckebruk un Stallarholmen ciemi. Strängnēs ir daudzšķautņaina un dinamiska ekonomika, kas ir mājvieta dažāda lieluma un dažādu nozaru uzņēmumiem. Ievērojamās nozares ir biotehnoloģijas, farmācija, loģistika, izglītība, inženierzinātnes un tūrisms.

Vēsture: Strängnäs ir vecpilsēta, kuras vēsture aizsākās vikingu laikmetā. Tā atrašanās vieta Mälaren ezera krastā ir padarījusi Strängnesu par nozīmīgu tirdzniecības centru un tikšanās vietu cauri gadiem.
Mariefred savu nosaukumu ieguva no klostera Pax Mariae ("Marijas miers"), kuru pirms aptuveni 500 gadiem nodibināja Stēns Stērs vecākais. No klostera, kur tagad atrodas 1624. gadā celtā Mariefredas baznīca, virs zemes nav palikušas nekādas paliekas.

Iedzīvotāji: Strengnēsas novadā kopējais iedzīvotāju skaits ir 38.129, pilsētā 14.708 (Dati uz 31.12.2021.)

Platība: Strengnēsas novada platība ir 975.08 km²  (no tā zeme: 739.7 km² un ūdens 235.38 km²), pilsētas platība 5.92 km².

www.strangnas.se

strengnese.jpgKandava atjauno sadarbības līgumu ar Zviedriju

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top