kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Venteru pilskalns

27,7 km no Kandavas, Zantes pagasts, Tukuma novads, Latvija, LV-3134
56.857430 22.673744

17 m augsto pilskalnu ietver Amulas upe un strauts, kas, pavasaros pārplūstot, padara pilskalnu nepieejamu. Pirmoreiz šo pilskalnu 1868. gadā aprakstījis A.Bīlenšteins, kas pat izgatavojis pilskalna māla modeli un novietojis to apskatei Kurzemes provinces muzejā Jelgavā. Savukārt E.Brastiņš, apsekojot pilskalnu 1922. gadā secinājis, ka tas ir tikai "pilene" jeb nocietinājuma vieta.

Pilskalna senais nosaukums nav zināms, mūsdienās tas tiek dēvēts pēc tuvējo māju nosaukuma. Kalnā nav konstatēts kultūrslānis, kas liecina, ka pilskalns, iespējams, apdzīvots īslaicīgi vai briesmu gadījumos. Arheoloģiski pilskalns nav pētīts, tādēļ versija par tā īslaicīgu izmantošanu vēl nav pierādīta.
Pēc ļaužu nostāstiem kalns agrāk esot bijis augstāks, bet pamazām tas iegrimstot purvā. Teikas vēsta, ka kalnā esot nogrimusi pils, un visi, kas kalnā rakuši, kļuvuši akli.

Tagad Venteru pilskalns ir kokiem apaudzis un ir grūti pieejams.


Dati sagatavoti sadarbībā ar uzziņu portālu www.viss.lv Venteru pilskalns
facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top