faceboktwitteryoutubedraugiem.lv
lapas galvaKandavas novads
dzīvo ar garšu!

Latvijas laukiem ir nākotne07.03.2019

Par to pārliecināts Zemītes pagasta zemnieku saimniecības “Zīles” saimnieks Egils Babris.

Šajā lauku sētā viesojos ne pirmo reizi. Pirmā satikšanās ar Egilu Babri notika pirms sešiem gadiem, kad viņš atgriezies Latvijā no “laimes” meklējumiem ārzemēs, kur nespēja iedzīvoties, sāka saimniekot “Zīlēs”. Toreiz viņa mamma Iveta priecājās, ka vismaz viens no četriem bērniem vēlas saimniekot savās tēva mājās. Arī tagad tiekoties, Iveta apgalvoja, ka jau toreiz, kad bērni vēl mazi bijuši, sapratusi, kas būs nākamais zemnieku sētas saimnieks- tēva darba turpinātājs. Jau no mazām dienām Egils interesējies par lauku darbiem, vienmēr bijis līdzās tēvam traktorā, pats maziņš caurām naktīm uz lauka, kad zemi aruši. Par pērējiem bijis skaidrs, tie būs pilsētnieki.

Pa šiem gadiem Egila ganāmpulks pieaudzis vairākas reizes, toreiz bija 17 slaucamas govis un 11 teles, tagad ir ap četrdesmit slaucamas govis, pavisam nesen ganāmpulkam pievienojies vēl krietns bariņš, kopā ap astoņdesmit. “Uz paplašināšanās rēķina man atļāva iegādāties 21 gotiņu”. Egilam piederošā zemnieku saimniecība ir bioloģiskā saimniecība, līdz ar to uzraudzība no valsts puses pienācīga.  Kandavas novadā bioloģisko piensaimnieku ir maz, labi ja četri būs.

printēt Lasīt visu ziņu

Cilvēki ir mūsu galvenā vērtība07.03.2019

Intervija ar SIA “Cietkoks” administratoru Aināru Guļānu. 

Kādēļ par uzņēmuma lokācijas vietu izvēlējāties Kandavas novadu?

- Kurzeme ir viens no kokmateriāliem bagātākajiem reģioniem un atrodas diezgan pateicīgā ģeogrāfiskā vietā – pa vidu starp visām ostām un tranzītceļu krustpunktā.

Pastāstiet par uzņēmuma vēsturi!

- Tagadējais modelis tapa agrajā pēckrīzes laikā- 2012.gada beigās 2013.gada sākumā. Uzņēmuma menedžments jeb ražošanas vadītājs sāka veidot ražošanas un pārdošanas modeļus, komplektēt darbinieku sastāvu un meklēt realizācijas tirgu. Pirms pieciem gadiem bija ļoti grūti atrast cilvēkus, kas krīzes laikā būtu gatavi strādāt un noticēt, bet maz pamazām šie pirmie 20 cilvēki, kas bija nepieciešami stabila ražošanas procesa nodrošināšanai, tika pārliecināti darīt to, ko mēs darām.

printēt Lasīt visu ziņu

Aicina pieteikties mācību braucienam lauksaimniekus un mežsaimniekus04.03.2019

LLKC Tukuma konsultāciju birojs aicina lauksaimniekus un mežsaimniekus pieteikties mācību braucienam uz Nīderlandi “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana”, apmeklējot augkopības un dārzkopības saimniecības.

Norises laiks: 11.04.-18.04.2019.

Līdzmaksājums: 420 EUR

Pretendenti: personas, kas iesaistītas lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarēs

Pieteikšanās pie biroja konsultantes Sarmas Rotbergas Tel. 28381255

 

printēt

LIAA biznesa inkubatori uzņem jaunus biznesa ideju autorus un uzņēmējus13.02.2019

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) biznesa inkubatori izziņo 2019. gada uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām.

No 2019. gada 1. marta līdz 20. martam tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmām LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā. Interesenti aicināti apmeklēt “Info stundas” pasākumus 19. februārī Olainē plkst.10.00, (pieteikšanās: https://ej.uz/infostundaolaine) un 6. martā plkst. 10.00 un plkst. 15.00 (Pieteikšanās: https://ej.uz/infostundajurmala) , lai vairāk uzzinātu par inkubatora sniegtajiem pakalpojumiem un atbalsta iespējām biznesa idejas vai esošas uzņēmējdarbības attīstībai, kā arī noskaidrotu sīkāk par uzņemšanas kārtību inkubatorā. Visus interesentus pirms pieteikšanās aicinām uz individuālo konsultāciju, pieteikšanās rakstot uz jurmala@liaa.gov.lv vai zvanot 62401097. Pirmsinkubācijas programma ir piemērota gan fiziskām, gan juridiskām personām, kuras vēlas izvērtēt savas biznesa idejas dzīvotspēju. Sešu mēnešu garumā tā sniedz dalībniekiem visu nepieciešamo savas biznesa idejas attīstīšanai – aprīkotas darba telpas, mentoru un citu uzņēmēju atbalstu, seminārus un mācības par dažādām tēmām, kas saistošas uzņēmējiem un palīdz risināt viņu biznesa izaicinājumus, kā arī vērtīgus kontaktus un dalību lielākajā jauno uzņēmēju kopienā Latvijā.

printēt Lasīt visu ziņu

Seminārs "Izmaiņas būvniecības regulējumā un vides pieejamība"07.02.2019

Ekonomikas Ministrija informē, ir stājušies spēkā apjomīgi grozījumi būvnoteikumos, kā arī tiek plānoti papildus grozījumi, lai pilnveidotu esošo būvniecības regulējumu un piemērotu to elektroniskajam būvniecības procesam. Vienlaikus jāņem vērā, ka ir nepieciešams arī nodrošināt vienveidīgu esošā regulējuma piemērošanu. Šo iemeslu dēļ tiek rīkots seminārs būvvalžu darbiniekiem un citām ieinteresētajām par personām par pēdējām izmaiņām būvniecības regulējumā - "Izmaiņas būvniecības regulējumā un vides pieejamība". Tas notiks 2019.gada 14.februārī plkst. 11:00 Ventspils Skolēnu Jaunrades namā (Maiznieku iela 11, Ventspils).

printēt Lasīt visu ziņu

Var iesniegt lauku bloku precizējumus05.02.2019

No šā gada 4.februāra lauksaimnieki var veikt lauku bloku / ainavu elementu precizēšanu 2018.gadam. Precizēšanas pieprasījumus varēs iesniegt līdz šā gada 1.aprīlim.

Precizēšanas pieprasījumi jāiesniedz tikai tad, ja -klients vēlas iekļaut lauku blokā jau sakoptu platību, -pievienot jaunus ainavas elementus; -no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību.

Platībai ir jābūt sakoptai uz lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi, jo LAD inspektori to pārbaudīs arī dabā. Ja tā nebūs sakopta, tā netiks iekļauta lauku blokā un sezonas laikā netiks veikta atkārtota platības apsekošana. Svarīgi arī atcerēties, ka lauku bloku precizēšanas pieprasījums nav iesniegums platību maksājumu saņemšanai.

printēt Lasīt visu ziņu

Lielākie darba devēji Kandavas novadā23.01.2019

Pēc “Lursoft” datiem Kandavas novadā uz 23.01.2019. ir reģistrēti 840 uzņēmumi.

15 lielākie darba devēji Kandavas novadā  laika posmā no 01.05.2018.-31.10.2018. (pēc LURSOFT datiem):

1. SIA  “LATER LTD”  -  294
2. SIA  “Cietkoks”   - 89
3. SIA  “KANDAVAS CEĻI” – 60
4. SIA  “Saltums Kandavā”- 59
5. SIA  “Kandavas komunālie pakalpojumi” -54
6. SIA   “M un V” – 41
7. Z/S   “Griezes” – 40
8. SIA  “Priedaine N “ – 34
9. SIA  “ELFA” – 31
10. SIA  “LINDA-1” – 21
11. SIA  “VSD serviss” – 21
12. Z/S  “BASTEJI” -20
13. SIA  “Meža sīļi” -  17
14. SIA  “KRISTAPS” – 16
15. SIA  “RŪMENES MUIŽA”  -15

printēt Lasīt visu ziņu
Kandavas novada nedēļas notikumi
Pasākumu kalendārs
<>
Kandavas novada ceļu karte.Sazinies ar Kandavas novada domiKandavas novada vēstnesisKandavas novada domes ziņas Kurzemes RadioKandavas himna

Jaunākās galerijas


back to top