ziemas-foto-majaslapai.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Covid-19 aktualitātes

Piektdiena 27.05.2022
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Kandavas novada vēstnesis

Vēlētāju ievērībai – 2021.gada 5.jūnijā pašvaldību vēlēšanas03.03.2021

index.jpg2021.gada 5.jūnjā Latvijā notiks kārtējās pašvaldību vēlēšanas, kurās var piedalīties balsstiesīgie Latvijas un citu Eiropas Savienības valstu pilsoņi no 18 gadu vecuma, kuri reģistrēti Latvijas Iedzīvotāju reģistrā. Pašvaldību vēlēšanu kārtība un vēlētāju reģistrācijas kārtība ir noteikta Pašvaldības domes vēlēšanu likumā un Vēlētāju reģistra likumā.

Vēlētājiem ir tiesības balsot tajā vēlēšanu apgabalā, kur ir viņu reģistrētā dzīvesvieta 90 dienas pirms vēlēšanu dienas, vai pašvaldībā, kur viņiem pieder nekustamais īpašums.

Ja vēlētājs vēlas izmantot iespēju balsot vēlēšanu apgabalā, kur viņam pieder nekustamais īpašums, tad ne agrāk kā 70 dienas un ne vēlāk kā 9 dienas pirms vēlēšanām jāpiesaka vēlēšanu apgabala maiņa. Vēlēšanu apgabala maiņu var pieteikt gan klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, gan arī internetā, izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes iecirkņa maiņas e-pakalpojumu.

Trīs dienas pirms vēlēšanām likumā noteiktos laikos ir iespēja nobalsot iepriekš:

- pirmdien, 31. maijā, no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00;

- ceturtdien, 3. jūnijā, no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00;

- piektdien, 4. jūnijā, no plkst. 13.00 līdz plkst. 20.00.

Vēlēšanu dienā, kas ir sestdiena, vēlēšanu iecirkņu darba laiks būs no plkst.7.00 līdz plkst.20.00.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt iecirknī, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. 

Šogad pirmo reizi vēlētāji, kuriem ir balsstiesības pašvaldības vēlēšanās, bet kuri vēlēšanu laikā uzturas ārvalstīs, varēs pieteikties balsošanai  pa pastu no ārvalstīm. Pasta balsošanai būs jāpiesakās iepriekš - no 27. marta līdz 24. aprīlim. Pieteikties varēs valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv , Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes e-pakalpojumā, Latvijas Republikas vēstniecībās vai pārstāvniecībās, Centrālajā vēlēšanu komisijā vai izmantojot oficiālo elektronisko adresi.

Novadu domēs ievēlējamo deputātu skaitu nosaka atbilstoši iedzīvotāju skaitam, kāds attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā vēlēšanu izsludināšanas dienā (2021. gada 21. janvārī) ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistrā. Līdz ar to šajās vēlēšanās Tukuma novadā ievēlējamo deputātu skaits ir 19 deputāti.

Tukuma novada vēlēšanu komisija

Deputātu kandidātu sarakstu pieņemšana skatīt šeit

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas un pagastu apvienības teritorijāPumpurs
back to top