kandavas_promenade_pavasari_d_gudrike.jpg
dzīvo ar garšu!
  • lat.jpg
  • eng.jpgSestdiena 04.07.2020
Sandis, Uldis, Ulvis

Kandavas novada vēstnesis
FOTOGALERIJA
VIDEO

Zigmunds Piņķis 17.02.1950 - 05.01.2012

Zigmunds Piņķis dzimis Bērzes pagastā Džūkstē. Mācījies Kandavas internātvidusskolā, strādājis par mākslinieku – noformētāju Kandavas Radio rūpnīcā un Kandavas kultūras namā.

Dziļi sirdī Zigmunds Piņķis bija īstens Latvijas patriots, darbojās Kandavas Zemessardzē.

Zigmunds Piņķis bija meistars ar zelta rokām. Mākslinieka talants viņam bija dabas dots un paaudžu paaudzēs pārmantots. Kandavā un tās apkaimē  ir apskatāmi daudzi viņa roku darinājumi – Kandavas pilsētas robežas baltie burti, Bruņinieku pils makets, Zīļuks-  laivotājs, Zīļuks – bruņinieks,  ekskluzīvi privātmāju dārza kamīni, dekoratīvi  mūri un mūrīši, atpūtas laukumu elementi un vēl daudzi citi darbi.

Lielu  darbu Zigmunds Piņķis  ieguldījis Rūmenes muižas atjaunošanā, par to saņemot atzinīgus vārdus no arhitektes  Zaigas  Gailes  un muižas īpašniekiem.

2010. gadā Zigmunds Piņķis apbalvots nominācijā “Goda pilsonis” ar sudraba nozīmīti par nozīmīgu ieguldījumu Kandavas novada attīstībā un pašaizliedzīgu darbu Kandavas novada tēla veidošanā.

facebokinstagramtwitteryoutubedraugiem.lv
PASĀKUMU KALENDĀRS

Ziņo par pārkāpumiemLatvija.lvKandavas novada ceļu karte.Piejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas ceļiKandavas komunalie pakalpojumiVeselību veiconošie pasākumi Kandavas novadā
back to top