kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavā top jauns un moderns ugunsdzēsības depo, kurā atradīsies arī Valsts policija un NMPD mediķi31.01.2023

viz3.jpgJau vairāku mēnešu garumā astoņās Latvijas pilsētās tiek būvēti jauni Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo. Viens no šiem depo atrodas arī Kandavā, Tukuma novadā, kur tiek būvēts C kategorijas depo ēka ar papildu telpām Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Ēkas kopēja platība būs aptuveni 850 kvadrātmetri.

Šobrīd VUGD Zemgales reģiona brigādes Tukuma daļas Kandavas postenis ir izvietots fiziski un morāli novecojušā ēkā un ir sliktā tehniskā stāvoklī, kas būtiski apgrūtina VUGD funkciju izpildi. Ēkas pārbūve nav iespējama, jo esošais zemes gabals ir par mazu. Tāpēc tika pieņemts lēmums būvēt jaunu depo, kas atbilst mūsdienīgām prasībām un nodrošina kvalitatīvus darba apstākļus tur strādājošajiem.

Pēc būvnieka sniegtajiem aprēķiniem, šobrīd ēkas celtniecība ir gandrīz pusē un tā jāpabeidz līdz rudenim, lai maksimāli ātri dienesti varētu pārcelties uz jaunām telpām.

vugd-depo-viz1.jpgJaunos depo Kandavā, Saulkrastos, Aizputē un Rūjienā būvē SIA “ZENG”, savukārt, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā – SIA “RERE būve”. Astoņu depo būvniecība izmaksās nedaudz vairāk nekā 11 miljoni eiro.

Jau iepriekš informēts, ka Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra, sadarbībā ar A/S “UPB”, izstrādājusi tipveida VUGD depo ēku projektus, kas kalpo kā pamats būvprojektu izstrādei un būvdarbu uzsākšanai. Uz šo projektu bāzes depo ēkas tiek pielāgotas un izmantotas kā vienots iestāžu administratīvais centrs, pēc nepieciešamības papildinot projektus ar Iekšlietu resorā esošo iestāžu, piemēram, Valsts policijas, un citu iestāžu (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta utml.) funkcijām nepieciešamajām telpām.

2021.gada septembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu atļaut Iekšlietu ministrijai pārņemt no Tukuma novada pašvaldības nekustamo īpašumu “Ūdenstornis Liepās”, Kandavā, Tukuma novadā, lai varētu sākt depo būvniecību.

vugd-depo-buvnieciba.jpgPaveiktie būvdarbi uz 2023.gada 1.janvāri:

  • Izbūvēti pamati un ēkas zemējuma kontūrs;
  • Izbūvēti UKT, ELT, EST tīkli;
  • Izbūvēta zemgrīdas kanalizācija;
  • Daļēji izbūvēta ceļu pamatne;
  • Pabeigti ārsienu mūrēšanas darbi;
  • Šobrīd turpinās dzelzsbetona konstrukciju pārseguma paneļu uzstādīšana.
facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top