pavasara-foto-majas-lapai3mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Par Valsts autoceļu atputekļošanu Kandavas un pagastu apvienības teritorijā11.06.2024

grants-celi.webpVSIA “Latvijas Valsts ceļi” Zemgales reģionālā nodaļa ir izskatījusi Tukuma novada pašvaldības iesniegumu par valsts autoceļu atputekļošanu Tukuma novada teritorijā un informē par autoceļu ar grants segumu atputekļošanas plānu 2024. gada vasaras sezonai, kurā iekļauti intensīvāk noslogotie autoceļu posmi ar grants segumu.

Kandavas un pagastu apvienības teritorijā atputekļošanas plānā iekļauti sekojoši autoceļu posmi:

celu-atputeklosana.webp

Valsts autoceļu uzturēšana notiek atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”. MK noteikumi neietver prasības veikt grants seguma ceļu atputekļošanas pasākumus, tātad tas nav starp obligāti veicamajiem uzturēšanas darbiem. Tomēr, ņemot vērā iedzīvotāju lūgumus, VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) katru gadu nodrošina atputekļošanu, taču ierobežotā apjomā, atbilstoši finansiālajām iespējām.

Posmus, kuros tiek veikta atputekļošana, nosaka pēc vairākiem kritērijiem: atputekļošanu veic pie apdzīvotām ēkām, apdzīvotajās vietās, pie dzīvojamo ēku grupām, izglītības, veselības un labklājības iestādēm, sabiedriski nozīmīgās vietās, kur iespējama iedzīvotāju pulcēšanās un pie ražotnēm, kuras darbojas. Nosauktajās vietās veic atputekļošanu, ja brauktuve atrodas tuvāk par 20 metriem no tām, gada vidējā satiksmes intensitāte ir no 100 automašīnām diennaktī un lielāka, kravas transporta intensitāte no 20 automašīnām diennaktī vai lielāka. Atputekļošanas zonas robežas ir 50 metri pirms un pēc objekta.

Kandavas un pagastu apvienība pašvaldības grants ceļus arī šogad atputekļo pēc līdzīga principa, kā LVC, proti, 50 metri pirms un 50 metri pēc mājām un tajās vietās, kur brauktuve atrodas tuvāk par 50 metriem no mājas.

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top