pavasara-foto-majas-lapai7mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Priednieku ģimene saņēmusi zīmi “Dabisko pļavu produkts”14.02.2024

linda-un-janis-priedniekifotokristaps-kalns.jpgLai saglabātu un vairotu Latvijas dabiskās pļavas, Latvijas Dabas fonds 2023.gadā radījis jaunu zīmolu “Dabisko pļavu produkts”, kas piešķirts arī kandavniekiem Lindai un Jānim Priedniekiem no SIA “Viss.lv” un “Linda ceramic studio”.

Zīme tiek piešķirta dabisko pļavu produktu ražotājiem, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo produktus – medu, zāļu tējas, gaļu, piena produktus, kā arī lauku tūrisma objektiem un amatniekiem.  Māksliniece Linda Priedniece darbojās Kandavas keramikas ceplī jeb "Linda ceramic studio". Zināšanas apguvusi pie latgaļu podnieka Evalda Vasilevska, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijā. Linda gatavo melno, svēpēto keramiku. Darbus gatavo ar rokām, bez glazūras, pēc tam tos apdedzina malkas krāsnī.

Apmeklētāji iepriekš piesakoties var apskatīt Kandavas keramikas cepli, uzzināt par keramikas specifiku, arodu un līdzdarboties. Darbus iespējams iegādāties. Variet veikt pasūtījumus.

Māksliniece vairākus gadus veidojusi Kandavas Mākslas plenēru "Radošais Mākslas mirklis", organizē dažādus pasākumus, radošās darbnīcas un aktīvi iesaistās Kandavas mākslas objektu radīšanā.

Zīme “Dabisko pļavu produkts”, salīdzinot ar līdzīgiem marķējumiem Eiropas valstīs, ir unikāla ar to, ka tā darbosies visā Latvijā, kā arī aptver visu dabisko pļavu produktu spektru.  To varēs saņemt lauksaimnieki un zemes īpašnieki, kuri apsaimnieko dabiskās pļavas un ražo ar tām saistītus produktus.

Foto: Kristaps Kalns

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top