pavasara-foto-majas-lapai4mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
mobile_header2.jpg
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Veselības ministrs apmeklē Tukuma ārstniecības iestādes02.02.2024

4219064357918116763173507342708842689162958n.jpg2. februārī veselības ministrs Hosams Abu Meri darba vizītē ieradās Tukumā, lai apmeklētu Tukuma slimnīcu, tiktos ar slimnīcas vadību un personālu, Tukuma novada pašvaldības vadību, deputātiem, kā arī iepazītu divu ģimenes ārstu prakses un diskutētu ar Irlavas Sarkanā krusta slimnīcas, sociālās aprūpes centra "Rauda" pārstāvjiem un ģimenes ārstiem.

Tikšanās laikā Tukuma slimnīcā galvenokārt tika pārrunātas slimnīcas aktualitātes, finansiālie jautājumi un veselības aprūpes pieejamības jautājumi.

Diskutējot par slimnīcas nākotnes iespējām Hosams Abu Meri aicināja padomāt gan kā attīstīt noteiktas specializācijas, gan arī uzsvēra pakalpojuma un ciešās sadarbības nozīmi starp reģionālo slimnīcu un Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu. Ministrs aicināja ikvienu domāt plašāk, lai katrā vietā varētu attīstīt savu pakalpojumu un investēt šī pakalpojuma attīstībā, domājot par sniegtā pakalpojuma kvalitāti. “Mēs strādāsim ar pakalpojumiem, stiprināsim sadarbības tīklu un investēsim vairāk pakalpojumos kurus konkrētā slimnīca var attīstīt,” sacīja ministrs.

Ministrs uzsvēra, ka ir jāstiprina primārā veselības aprūpe un tai ir jābūt pieejamai arī ārpus Rīgas. “Ja Tukuma slimnīca redz sevi konkrētā pakalpojumā, tad tieši tajā ir jēgpilni ieguldīt resursus,” pauda ministrs.

Tukuma novada pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš savukārt informēja par situāciju novadā, izmaiņām un tendencēm, kā arī aktivitātēm, kas veiktas Tukuma slimnīcas infrastruktūras sakārtošanā – ieviesto energopārvaldības sistēmu, slimnīcas stāvlaukuma izbūvi, uzsākto Tukuma slimnīcas energoefektivitātes paaugstināšanas projekta izstrādi un plānu 2025./2026. gadā veikt Tukuma slimnīcas un poliklīnikas ēkas pārbūvi. Tāpat arī izpilddirektors pieminēja pagājušajā gadā Tukuma slimnīcā strauji pieaugušo operāciju skaitu un iezīmēja sfēras, kurās slimnīcas darbība nākošajās desmitgadēs varētu  ieņemt būtisku lomu, sniedzot kvalitatīvu veselības aprūpi. “Mēs varam izdarīt vairāk, kā iespējams citā vietā valstī, varam atslogot rindas u.c., bet, lai to īstenotu, ļoti svarīga ir sadarbība valsts līmenī. Attīstot šo jomu un mums ir svarīgs jūsu redzējums par to, kas kopumā valstī ir vajadzīgs,” pauda izpilddirektors.

Vizītē piedalījās: Veselības ministrs Hosams Abu Meri, Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktore Sanita Janka, veselības ministra padomniece komunikācijas jautājumos Ilona Oša, kā arī Nacionālā veselības dienesta Stacionāro pakalpojumu nodaļas vadītāja Laura Kronberga.

Tukuma slimnīca ir lokāla daudzprofilu slimnīca. Slimnīcā ir uzņemšanas, terapijas, ķirurģijas, traumatoloģijas, hronisko slimību aprūpes nodaļa, bērnu, intensīvās terapijas un anestezioloģijas, pataloģiskās anatomijas nodaļa, asins kabinets, dienas stacionārs un ambulatorā daļa. Slimnīcā ir 89 gultasvietas. Ambulatorajā daļā ietilpst radioloģijas nodaļa, rehabilitācijas nodaļa, klīniski diagnostiskā laboratorija, pieejami ārsti-speciālisti, kā arī aprūpe mājās. Tāpat slimnīcā pieejama īslaicīgā sociālā aprūpe un "viesnīca" dienas stacionāra pacientiem. Tukuma slimnīca sadarbojas ar Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu.

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top