4-attels_0.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavas novada pašvaldības delegācija viesojas Igaunijā08.07.2019

66043373_1323940361104463_3591623138074427392_o.jpgNo 5.- 7.jūlijam Kandavas novada domes delegācija viesojās Igaunijā pie sadarbības partneriem Saku pašvaldībā, lai apmainītos pieredzē, stiprinātu starptautisko sadarbību un apmeklētu Igaunijas Nacionālos Dziesmu un Deju svētkus.

Šogad Igaunija svin Dziesmu svētku 150. jubileju. Pirmie Dziesmu svētki Igaunijā notika 1869. gadā, un šovasar Igaunijas dziedātāji un dejotāji pulcējās uz XXVII Dziesmu un XX Deju svētkiem.

Svētki sākās sestdienā ar svētku dalībnieku gājienu, kurā Kandavas novadu pārstāvēja domes deputāte, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Signe Ezeriņa, deputātes Solvita Zvirgzdiņa un Inna Freiberga, kā arī domes šoferis Aleksis Čabajs. Atzīmēt svētkus Saku bija aicinātas delegācijas no Latvijas (Kandava), Japānas (Saku) Zviedrijas (Strengnesa) un Somijas. Gājiena dalībnieki mēroja 5 km garu ceļu no Tallinas Brīvības laukuma līdz Dziesmu svētku estrādei, kur notika svētku atklāšanas koncerts.

Tiekoties ar Saku pašvaldības priekšsēdētāju Marti Rehemaa tika pārrunātas sadarbības iespējas kultūras jomā, veicinot abu valstu amatierkolektīvu pieredzes apmaiņu. Tāpat tika nodibināti kontakti ar Saku pašvaldību Japānā, kura izrādīja interesi sadarboties ar Kandavas novadu.  Saku pašvaldība Japānā no 2016.gada sadarbojas izglītības jomā ar Saku pašvaldību Igaunijā, organizējot skolēnu nometnes Japānā un Igaunijā, kā arī nodrošinot skolēnu un skolotāju savstarpēju pieredzes apmaiņu.

Vizītes laikā delegācijas pārstāvji apmeklēja Igaunijas Brīvdabas muzeju, viesojās Kurtna Pamatskolā un Kultūras centrā (Kiisa), kurā apvienots jauniešu centrs, bibliotēka un kultūras nams, kā arī apskatīja vietējo siera ražotni un Saku alus darītavu. Delegācijai bija iespēja apskatīt šobrīd atjaunošanas procesā esošo Saku Ģimnāziju un topošo sporta centru.

facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top