3-attels.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA

Kandavas novada svētkus apmeklē ārvalstu delegācijas30.05.2016

Ārvalstu delegācijas kuplina Kandavas novada svētku gājienu

Ārvalstu delegācijas kuplina Kandavas novada svētku gājienu

No 27. līdz 29.maijam Kandavā viesojās divas ārvalstu delegācijas – Kandavas novada svētkus „Lustīga dzīvošana” ar savu klātbūtni pagodināja viesi no Igaunijas un Moldovas Republikas.

Igauniju pārstāvēja delegācija no Kandavas sadraudzības pilsētas Saku, kuru vadīja Saku pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Arvo Pärniste. Savukārt viesi no Moldovas Republikas pārstāvēja sadraudzības pilsētu Gelauzu un delegāciju vadīja pašvaldības vadītāja Nikoleta Malai.

Vizītes laikā viesi apmeklēja pašvaldības iestādes, novada uzņēmumus, kā arī sporta un tūrisma objektus. Lielāko interesi viesiem raisīja jautājumi par pašvaldības darbību un kompetencēm, sadarbību ar uzņēmējiem, drošības nodrošināšanu pilsētā un pagastos, jautājumi par izglītības sistēmu Latvjā, kā arī virkne citu būtisku jautājumu.

Piektdien, 27. maijā, viesi devās pieredzes apmaiņas braucienā pa novadu. Dienas pirmajā pusē delegācija no Moldovas viesojās “Zviedru cepurē” un apskatīja Kandavas pagasta muižu “Kalnmuiža”, kas atrodas gleznainajā Abavas senlejas kreisā krasta nogāzē. Dienas otrajā pusē viesi apskatīja lauku sētu “Indāni”. Saimniece Signe Ezeriņa izrādīja lauku sētu ar dažādiem mājdzīvniekiem, seno darbarīku kolekciju, pastāstīja par pirts rituāliem un cienāja viesus ar Kandavas Zīļu kafiju. Tad delegācija devās uz Vānes pagastu, lai pagasta pārvaldnieces Dainas Priedes vadībā apskatītu  “Seno lietu krātuvi”, Vānes pagasta aptieku un iepazītu zemnieku saimniecības “Birznieki” jaunos saimniekus, kas nodarbojas ar kazu audzēšanu un kazas siera ražošanu. Pieredzes apmaiņas braucienu noslēdza 19. gadsimta neogotikas pils- Rūmenes muižas un parka apskate.   

28.maijā ārvalstu delegācijas kuplināja Kandavas novada svētku gājienu “Kandavas novads dzīvo ar garšu” pēc kura Promenādē sveica novada iedzīvotājus svētku atklāšanā “Sveiks lai dzīvo!”. Dienas laikā viesi labprāt baudīja novada skolu audzēkņu koncertprogrammu “Raibā pasaka” un citus novada svētku ietvaros rīkotos pasākumus. Pēcpusdienā delegācijām tika dota iespēja doties uz Kandavas kartingu trasi- vienu no modernākajām trasēm Eiropā- lai izmēģinātu braukšanas prasmes ar kartingiem.

Viesi uzturējās Kandavā līdz svētdienai.

Delegācija no Moldovas apskata Kalnmuižu Delegācija no Igaunijas, Saku Lauku sētu “Indāni” izrāda saimniece Signe Ezeriņa Lauku sētu “Indāni” izrāda saimniece Signe Ezeriņa Seno darbarīku kolekcija lauku sētā "Indāni" “Seno lietu krātuve” Vānē Delegācijas viesojas Vānes pagastā Vānes pagasta aptiekā viesus sagaida Mārīte Bērziņa Vānes pagasta aptiekā Zemnieku saimniecība “Birznieki” Z/s “Birznieki” saimnieki nodarbojas ar kazu audzēšanu un kazas siera ražošanu  Rūmenes muižas un parka apskate Ārvalstu delegācijas kuplina Kandavas novada svētku gājienu Ārvalstu delegācijas kuplina Kandavas novada svētku gājienu Ārvalstu delegācijas kuplina Kandavas novada svētku gājienu Viesi labprāt baudīja novada skolu audzēkņu koncertprogrammu Apsveikumi un uzrunas svētku atklāšanā Apsveikumi un uzrunas svētku atklāšanā Viesi labprāt baudīja novada skolu audzēkņu koncertprogrammu
facebokinstagramtwitteryoutube
PASĀKUMU KALENDĀRS

Latvija.lvKandavas novada ceļu karte.Tukuma novada pašvaldībaAktuālās tirgus izpētesPiejūra, atkritumu apsaimniekošanaKandavas komunalie pakalpojumi
back to top