pavasara-foto-majas-lapai9mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Mācību gada atklāšanas ceremonija Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā

15.09.2023 11:00

mcbu-gada-atklana52360978657o.jpgPulkveža Oskara Kalpaka profesionālajā vidusskolā 2021. gadā tika ieviesta tradīcija atklāt mācību gadu ar svinīgu ceremoniju, šogad tā notiks 2023. gada 15. septembrī plkst. 11:00 Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma stadionā.

Ar mācība gada sākšanos kadetus un viņu vecākus sveiks Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas direktors pulkvežleitnants Intars Kušners, Nacionālo Bruņoto spēku virsseržants augstākais virsseržants Edgars Joksts – Bogdānovs. Pasākumā piedalīsies arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts.

Pasākuma laikā muzicēs Jūras Spēku orķestris. Apmeklētāji pēc svinīgās ceremonijas, turpat blakus stadionam, varēs apskatīt Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes un Gaisa Spēku ieroču un tehnikas izstādi līdz plkst. 13:00, kā arī automašīnu transportēšanas un loģistikas uzņēmums "Kurbads" ar savu auto vedējā mašīnu, uz kuras ir attēlots pulkvedis Oskars Kalpaks.

Mācības Pulkveža O. Kalpaka profesionālajā vidusskolā šogad uzsāk 30 pirmā kursa kadeti, un turpina 39 otrā kursa kadeti un 27 trešā kursa kadeti. Papildus vispārizglītojošiem priekšmetiem jaunieši apgūst militāro mācību un fizisko sagatavotību. Mācībās uzsvars tiek likts uz līderības, kritiskās domāšanas un argumentācijas prasmju attīstīšanu. Pēc skolas absolvēšanas ir iespējas uzsākt karjeru Nacionālajos Bruņotajos spēkos, turpināt mācības Nacionālajā aizsardzības akadēmijā vai jebkurā citā augstskolā, skolas absolvēšana neuzliek obligātu pienākumu kļūt par profesionālā dienesta karavīru.

back to top