kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Muzeju nakts Kandavā aizvadīta

20.05.2017 19:00

dsc03304.jpgŠogad Muzeju nakts tēma Kandavā bija “Laika rats”.

Laika ritums ir neapstādināms un nepielūdzams, lai kā mēs to vēlētos, laiku apturēt nav iespējams. Varam fiksēt un saglabāt nākotnei patreizējā laika notikumus, cilvēkus, faktus, sadzīves priekšmetus un tamlīdzīgas lietas. Par to aizdomāties aicināja novada muzeja ļaudis, muzeju naktī iepazīstinot ar A.Kiršfelda privāto barometru kolekciju un pulksteņu kolekciju "Kandavnieku laikrāži", kuras tapšanā bija iesaistījušies kandavnieki.

Muzikālajā stundā tika piedāvāta iespēja iepazīt liepājnieces Initas Jansones savdabīgo balsi, viņas pasaules uztveri caur dziesmām un izjūtām.

Inita Jansone ir jauna latviešu izpildītāja un dziesmu autore, kura apvieno dažādu dzejnieku darbus ar brīžiem smeldzīgām, brīžiem romantiskām melodijām, ģitāras un ukuleles skaņām. Viņas radītā mūzika ļāva izkāpt no ikdienišķā, tā vietā sapņot, raudāt, iemīlēties vai aizmirst.  Initas pirmais koncerts notika 2015. gada februārī un kopš tā laika, mainoties gan pavadošajam sastāvam, gan pašām dziesmām, izveidojies unikāls muzikālais skanējums. Dzīvā mūzika radīja īpašu kopības sajūtu, bet akustiskais skanējums ļāva netraucēti novērtēt dziesmās izmantoto dzejoļu tekstu.  Starp izmantotajiem tekstu autoriem minami latviešu klasiķi Fricis Bārda, Rainis, Aspazija, Anna Sakse un arī tāds leģendārs autors kā Rabindranats Tagore.

Nakts ekskursijā “Zudis laikā” vēsturnieka Agra Dzeņa vadībā tika apskatītas vietas Kandavas vecpilsētā, kur atradušās nojauktās vai citādi bojā gājušās dzīvojamās un saimniecības ēkas, tika iepazītas šo ēku funkcijas, izskats un izzušanas apstākļi.

Biedrība "7 balles" piedāvāja apmeklētājiem izgatavot nozīmītes. Savu, neatkārtojamu nozīmīti varēja zīmēt uz balta papīra un pēc tam iepresēt nozīmītes sagatavē. Bija sagatavoti arī dažādi nozīmīšu raksti izkrāsošanai tiem, kuri nevēlējās vai kuriem nepiemita zīmētāja talants. Darbošanās bija spraiga un interesanta, tik izgatavotas vairāk nekā simts dažādas nozīmītes.

Spēlē “Vai pazīsti Eduardu Veidenbaumu? “ krājumu glabātāja Ināra Znotiņa piedāvāja atsvaidzināt savas zināšanas par dzejnieku Eduardu Veidenbaumu.

Kopumā Muzeju naktī Kandavā paviesojās ap divsimt apmeklētāju no tālākām un tuvākām Latvijas vietām.


 


back to top