pavasara-foto-majas-lapai7mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Cēres pamatskolas delegācija viesojas Rumānijā projekta "Erasmus " ietvaros

26.03.2017 - 01.04.2017

img_5693.jpgErasmus+ projekta “Mana tautība ir cilvēks” piektā starptautiskā tikšanās norisinājās Rumānijā Iasi apgabala Deleni pilsētā no 26. marta līdz 1. aprīlim. Tikšanās tēma - “Pasaules reliģijas”.

No Cēres pamatskolas uz Rumāniju devās Mārcis Gūtšmits, Otto Fedukovičs, Kristers Kašlajs un skolotājas Evita Bērziņa, Ilona Lazdāne.

Svētdiena, 26. marts, pagāja ceļā. Rumānijā jau ziedēja ķirši, plūmes, forsītijas, narcises.

Pirmdienā apmeklējām Vīna muzeju, jo šajā apgabalā šis rūpals ir bagāts  ar senām tradīcijām. Muzeja īpašnieks sniedza informāciju par trīs cilvēces galvenajiem cikliem – dzimšanu, kāzām un bērēm. Un kur vēl visas lietas, kas saistītas ar vīna darināšanu!

Apskatījām Svētā Džordža baznīcu. Rumānijā reliģija ir svarīga.

Pēcpusdienā skolēni iepazinās ar uzņemošo bērnu ģimenēm un viņu dzīves apstākļiem. Vēlāk vakarā tika izveidotas futbola komandas un notika pirmās saspēles. Skolotājiem - pirmā grupas tikšanās un darba plāna apspriešana.

Otrdien, kultūras centrā, kas atradās blakus skolai, un kuru skola izmanto arī saviem pasākumiem, notika tikšanās atklāšanas koncerts, kurā uzstājās folkloras grupa “Oak Buds”. Krāšņi tautas tērpi un skanošas balsis!

Lai ievirzītu tikšanās tēmā, noklausījāmies arī dažas reliģiskās dziesmas, ko izpildīja rumāņu koordinators Bogdans ar domubiedriem.

Katrai valstij bija jāsagatavo prezentācija par savas valsts reliģijām, to svētkiem un tradīcijām. Pēc pusdienām notika prezentācijas.

Pēc tam radošās darbnīcas: mācīšanās no pagātnes - “Holokausts”, Lieldienu svinēšanas tradīcijas, tauriņu gatavošana, medus iegūšana, tangramu likšana, ugunsdzēsēju mašīnas aprīkojuma izpēte un pirmās palīdzības pamati.

Vakarā karaoki dziedāšana un katras valsts tradicionālo deju soļu apguve.

Trešdien no rīta rīta rosme skolas pagalmā un pēc tam izglītojošas aktivitātes: “Stāstu karnevāls”, “Pavasaris manā ciemā”, “Dejojošās puķes”, “Prasmīgās mārītes”. Apskatījām sagatavošanas grupiņas, bērnu dārza telpas, bibliotēku un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Pusdienlaikā tikāmies ar Deleni mēru, kura ēka atrodas turpat līdzās. Pilsētas mērs ļoti atbalsta skolu un interesējās par skolā norisošiem procesiem.

Pēcpusdienā apmeklējām Cotnari vīna rūpnīcu, kur redzējām vīna tapšanas procesu no vīnogu audzēšanas līdz vīna iepildīšanai pudelēs. Rūpnīcā tiek nodarbināti ap 400 darbinieku.

Ceturtdienā iepazinām Hadambu klosteri. Dibināts 1659. gadā.  Ir padomāts par viesu atpūtu, par bērniem, jo ir iekārtots mini Zoodārzs.

Pēcpusdienā apskatījām Iasi pilsētas Kultūras pili, kur pabijām vēstures muzejā un tehnikas muzejā. Vēlāk skolēni piedalījās zinātniskos eksperimentos – fizikā, ķīmijā, bioloģijā.

Piektdienā vēl apskatījām Union muzeju, Mitropolie katedrāli. Un tad ceļš mājup!

Liels paldies par gūtajiem iespaidiem un labi sagatavoto programmu Rumānijas partneriem!

Mājās atgriezāmies ar uzlabotām valodas prasmēm, jaunām idejām, kuras varam realizēt savā skolā.

back to top