kandavas_tilts_migla.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

6. tikšanās Bulgārijā Pamporovo

02.05.2017 - 06.05.2017

img_7008.jpgNo 2017. gada 2. līdz 6. maijam Cēres pamatskolas pārstāvji, trīs skolotājas – Ilona Lazdāne, Gunta Ernestsone un Anna Elizabete Griķe, kā arī trīs skolnieces – Lelde Kurpniece, Samanta Šulca un Andžela Caune, piedalījās Erasmus+ projekta “Mana tautība ir cilvēks” pēdējā starptautiskajā tikšanās. Iesākts 2015. gada septembrī, projekts apvienoja komandas no Itālijas, Grieķijas, Rumānijas, Bulgārijas un Latvijas. Koordinātoru valsts – Bulgārija – bija arī šīs pēdējās, 6. tikšanās reizes, organizatori.

Rodopu kalnu vidiene, Pamporovo, mūs uzņēma, lai kopā vienotos dažādās mācīšanās aktivitātēs, kas saistītas gan ar cilvēktiesībām, gan ar videi draudzīgu domāšanu, jo skolēnu mācību mobilitātes nosaukums “Bērnu tiesības un aktīva pilsonība”. Skolēni izgatavoja pases, kurās, kā tautību norādīja – Cilvēks, iepazina projekta dalībvalstu svētku dienas, lai saliktu starptautisku un starpkulturālu kalendāru. Viena no projekta kulminācijām bija Ekoloģiskā modes skate, kurai skolēni jau bija iepriekš mājās sagatavojuši tērpus no lietām, kam būtu jānonāk atkritumu kastēs – Samantas tērpu rotāja disku lauskas, Lelde bija sev uztamborējusi priekšautu no veciem maisiņiem, bet Andžela bija pielietojusi dažādas “norakstītas” pogas.

Nedēļas garumā skolēnus ar dažādām sportiskām aktivitātēm nodrošināja vietējā piedzīvojumu komanda “Adventure team”. Kā nebijušu pieredzi Cēres skolas skolnieces atzina alpīnisma uzdevumu, kur nācās rāpties uz Coca Cola kastēm, izveidojot torni līdz pat 10 kastēm augstumā. Vakaros skolēnus vienoja dejas – lai vai no kuras valsts nākuši, visi zināja jaunākos hitus, piemēram, Luisa Fanlī dziesmu “Despacido” un attiecīgos deju soļus.

Atskaitot pastaigas pa apkaimes kalniem, devāmies arī uz vēstures “rezervātu”, pilsētiņu Široka Luka, kurā tikāmies ar mēru, kā arī noklausījāmies koncertu, kuru bija sagatavojuši Valsts Folkloras vidusskolas skolēni. Smoljanā, apkaimes centrā, mūs uz stundu ierāva kosmosa pasaulē Planetārija apmeklējums. Katrs pēc brauciena patur sev tuvāko – Samantai tās bija dejas, Leldei – komandu spēles, bet Andžela spilgtākos iespaidus guva tieši izbraucienos pa vietējām kalnu pilsētiņām.

Šis projekts deva iespēju 12 Cēres skolēniem pabūt četrās dažādās Eiropas valstīs, nu tas tuvojas beigām, bet kā saka – katras beigas ir jauns sākums. Mums ir draugi citās valstīs un projekta aktivitātes veicināja jaunu prasmju, zināšanu apguvi un nostiprināšanu.

back to top