pavasara-foto-majas-lapai6mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Kandavas Mākslas plenērs "Radošais Mākslas mirklis- 2018"

16.07.2018 - 21.07.2018

plakats_2018_gatavs.jpgAicinam pieteikt dalību!

Kandavas Mākslas plenērs ir ilggadēja tradīcija, kura arī šogad tiek turpināta. Plenēram var pieteikties jebkurš interesents- mākslinieks, mākslas mīļotājs, students, skolēns un citi. Bērni piedalās tikai kopā ar vecākiem. Plenēra laikā būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās, vērot citus māksliniekus darbībā, iepazīties, apmainīties ar pieredzi ar kolēģiem, saturīgi pavadīt laiku, iepazīties ar apkārtni un vēl citām interesantām lietām. Plenēra noslēgumā ikvienam būs iespēja piedalīties cepļa izņemšanā un brīvdabas noslēguma izstādē.

Plenērs norisināsies Kandavas pilsētvidē - Kandavas vecpilsēta, promenāde, Bruņinieku pilskalns, Kandavas novada muzejs, Amatniecības centrs, Mākslas galerija, viesnīca Kandava, Kandavas keramikas ceplis u.c. Plenēra dalībnieki strādās grupās, darbosies radošajās darbnīcās profesionāļu vadībā, atbilstoši savām interesēm.

Plenērs tiks organizēts šādos virzienos:
   

  Keramika. Darbnīcas vadītājas- māksliniece, podniece Matilde Laura Ikerte un māksliniece, keramiķe Katrīna Vīnerte. Iespēja strādāt individuāli vai ar  Matildes palīdzību iegūt pamatzināšanas svēpētās keramikas arodā. Ar Katrīnas palīdzību- izgatavot melnfigūru vāzes u.c lietas, kuras tiks apgleznotas ar krāsainām angobām. Darbi tiks veidoti brīvi ar rokām, netiks izmantotas mehāniskas ierīces, cilvēkam kaitīgas vielas un tehnoloģijas. Nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas. Darbi tiks veidoti tā, lai tie būtu praktiski un unikāli. Pabeigtie, nožuvušie darbi tiks dedzināti nedēļas beigās divos malkas cepļos- “Krāsainais” un “Melnais” dedzinājums. Pirmie 8 kg māla iekļauti dalības maksā, katri nākamie 8 kg maksā 7eiro. Darbnīca norisināsies nedēļas sākumā 16.,17. un 18. jūlijā.Ceturtdien- darbu nobeigšana, žāvēšana un transportēšana uz cepli. Dalībnieku skaits - 40 cilvēki.

 Gleznošana. Darbnīcas vadītāja- gleznotāja, Tukuma Mākslinieku grupas vadītāja Ingemāra Treija. Darbnīcas dalībnieki varēs strādāt patstāvīgi vai konsultējoties noteiktos laikos ar darbnīcas vadītāju vai citiem kolēģiem. Darbnīcā var piedalīties pieaugušie un arī bērni ar priekšzināšanām un spēju strādāt individuāli. Cilvēku skaits grupā – neierobežots.

Mozaīka. Darbnīcas vadītāja Jeļena Kažoka. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar mozaīkas iespējām. Tiks aplīmēts vides objekts-galds un restaurēts vides objekts “Gliemezītis” Kandavas pilsētvidē blakus jau esošajai mozaīkas sienai  “7 dienas”, kura tika veidota plenērā 2015.gadā. Maksimālais dalībnieku skaits grupā - 15.

 Radošie vakari! Vakaros visi plenēra dalībnieki pulcēsies vienkopus, lai diskutētu par paveikto un piedalītos tematiskajos vakaros, kuros katru reizi būs cita tēma - ekskursija pa Kandavu ar interesanto gidu Māri Lāci, iepazīšanās vakars kopā ar dziesminieku Kārli Kazāku, vakars pie ugunskura ar apģērbu batikošanu un zīda apgleznošanu, keramikas cepļa kurināšana u.c.

 Noslēgumā paredzēta plenēra atskaite - keramikas cepļu dedzināšana un vienas dienas brīvdabas izstāde ar plenēra laikā radītajiem darbiem Dzeņu ielā 2, Kandavā. Visus darbus, kuri tiks izgatavoti plenēra laikā, 21.jūlijā varēs jau ņemt uz mājām. Pēc iespējām un vēlmēm, plenēra dalībniekiem lūgums, pēc brīvas izvēles- vienu darbu atstāt pilsētai.

 Plenērs tiks fotografēts, filmēts un atspoguļots vietējos medijos- avīzēs: “Kandavas Novada Vēstnesis”, “Neatkarīgās Tukuma ziņas”; www.kandava.lv, www.kandavaskultura.lv , www.visitkandava.lv, www.puralade.lv , www.facebook.com Kandavas Mākslas galerija  u.c.

 Dalības maksa - 25€ no personas (cena nemainās no tā, cik dienas piedalieties plenērā. Pirmsskolas vecuma bērniem kopā ar pieaugušo- bez maksas). UZMANĪBU! Lai pieteiktos plenēram Jums ir jāaizpilda plenēra reģistrācijas anketa ar korektiem datiem, pēc anketas saņemšanas mēs nosūtīsim rēķinu (dalības maksa + gulēšana). Jums jāveic apmaksa par plenēru līdz 5. jūlijam. Tikai tad Jūsu dalība tiks apstiprināta, tiks garantēta vieta plenērā. Pretējā gadījumā Jūsu vieta automātiski tiek atdota citiem. (Neierašanās gadījumā nauda netiek atgriezta). Vietu skaits ierobežots. Par ēšanu maksāsiet uz vietas (ja vēlaties apmaksāt iepriekš- dodiet ziņu).

Reģistrācijas anketas sūtīt uz e-pastu: romanovska.linda@gmail.com. Sīkāka informācija: Linda Romanovska, 26369421, romanovska.linda@gmail.com, www.kandavaskultura.lv, www.facebook.com/KandavasMaksl...

  Ļoti priecāsimies Jūs satikt Kandavas Mākslas plenērā 2018 „Radošais mākslas mirklis”.

Linda Romanovska sadarbībā ar Kandavas novada Kultūras un sporta pārvaldi

Reģistrācijas anketa Kandavas mākslas plenērs 2018

(pielikumā foto no iepriekšējiem gadiem)

Ieskats vēsturē! Iepriekšējo gadu plenēru foto un video var apskatīt šeit:

2017 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2017 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2016 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2016 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2015 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2015 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2014 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2014 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2013 http://kandavaskultura.lv/pasa...

2013 http://kandavaskultura.lv/pasa...

back to top