pavasara-foto-majas-lapai10mazs.jpg
dzīvo ar garšu!
  • Latviski
  • English
Lapas karte
AA+A++
A AAA
PASĀKUMU KALENDĀRS

Globe nometnē Igaunijā

03.08.2018 - 06.08.2018

43300099354_1da84602aa_o.jpgGlobe nometnē Igaunijā

Es jau gaidu, kad sāksies skola. Tāpēc biju priecīga par skolotājas Olitas Tutiņas uzaicinājumu doties līdzi uz Globe nometni Igaunijā. Skolā jau mēs bijām piedalījušies mākoņu vērojumos, augsnes izpētē, ūdens novērtēšanā, augu un kukaiņu meklēšanā un noteikšanā. Likās, ka nebūs nekas grūts.

Nometne bija atpūtas un sporta centrā “Ziemassvētku kalns” jeb Jõulumäe. Tur bijām ap 100 cilvēku no Latvijas un Igaunijas. Vieta mežā ļoti skaista. Daudz namiņu un sporta laukumu. Brīvos brīžos izmēģināju āra trenažierus. Vēl man patika braukt ar dažādiem velosipēdiem pa apkārtni un meža taciņām.

Pirmajā dienā bija nometnes atklāšana. Tajā runāja programmas patrons no ASV  vēstniecības Igaunijā Klifords Bonds, kas mudināja jaunos dalībniekus veikt zinātniskus pētījumus  un saudzēt vidi. Vēlāk skatījāmies igauņu skolēnu pētījumu prezentācijas. Vakarā bija sadraudzības pasākums. Tā kā vairāk bija igauņu bērnu, tad man daži palīdzēja iztulkot uzdevumus angļu valodā.

Otrā dienā bija Globe mācības, kuras vadīja igauņu skolotājas. Pievienojās Globe koordinatore no ASV . Tur man daudzi uzdevumi bija jaunums. Centos piedalīties un izpildīt prasīto. Vakarā bija Globe spēles, kurās bija jāizpilda grūti matemātikas, sporta, asprātības uzdevumi.

Trešajā dienā visi dalījās grupās un devās divās ekspedīcijās. Diena bija apmākusies un lietaina. Neviens nenobijās. Mana grupa vispirms devās uz purvu pie jūras, kur bija jāpēta gan ūdens, gan augsne un augi. Igauņi ļoti lepojas ar šiem purviem un nevienu neļauj nosusināt.

Otra ekspedīcija bija uz Jõulumäe zaļo dīķi. Tur pirmo reizi redzēju sekī disku. Ūdenim veica ķīmiskās analīzes, ko es nesapratu. Tad es varēju piedalīties meža augu pētījumos. Laiks pagāja ātri. Vakarā bija diskotēka.

Ceturtā diena atnāca ar spožu sauli pie debesīm. Biju priecīga, ka varēšu braukt mājās, bet nedaudz bēdīga, ka nepaspēju visu apskatīt. Kad notika apbalvošana, izrādījās, ka mūsu komanda bijusi nodarbībās   visčaklākā, tāpēc mums uzticēja nolaist nometnes karogu.

Nometnē visi sarunājāmies angļu valodā. Tagad zinu, cik svarīgi ir to mācīties. Ļoti gaidīšu citas nometnes.


Megija Embūtniece, Globe nometnes dalībniece

back to top